Také mladí kolínští házenkáři zde museli vstřebat velmi náročné tréninkové dávky. Zaměřené byly zejména na rychlostní vytrvalost a výběhy v kopcovitém terénu, koordinaci a posilování zejména s vahou vlastního těla, atletickou přípravu vedenou atletickou trenérkou. Soustředění také bylo zpestřeno klasickým pěším výstupem na Sněžku.

Další část přípravy, která následovala ihned po soustředění na Pomezních boudách, proběhla v domácím prostředí ve stařičkém areálu v Borkách. Tato část již byla zaměřena na individuální činnosti jednotlivce s míče i bez míče a také základní herní dovednosti, ať už v obranné či útočné fázi.

V rámci letní přípravy také samozřejmě nebylo zapomenuto na oblast teorie, která byla zakončena hodně oblíbeným testem pravidel házené, nechyběly ani výkonnostní testy hráčů.

„Pevně věříme, že tréninkové dávky hráčům pomůžou ve velmi náročné sezoně a to zejména proto, že tým žáků bude od podzimu hrát krajskou soutěž staršího žactva. Vzhledem k tomu, že základní kostra týmu žáků je tvořena stále ještě žáky mladšími, lze očekávat na úvod sezony nevyrovnané souboje se staršími soupeři,“ řekl kolínský trenér Tomáš Vejvar. (mal)

Nábor
Do týmu žáků kolínský klub stále přijímá nové hráče, zejména ročníků 2005 – 2006. Případné dotazy zodpoví trenéři týmu o na tel. číslech 777 813 423, 731 414 777, 603 343 096. Další informace o týmu také získáte na webu: www.hc-kolin.cz nebo fb: handball club kolín – mladší žáci 2005/2006.