V rámci turnaje, který je označován jako největší mládežnický turnaj na Slovensku, většina hráčů měla poprvé možnost změřit své síly se zahraničními soupeři.

Již v základní skupině je mimo jiné čekal maďarský Budaörs Handball, rakouský Fivers Wien či domácí výběr.

V rámci turnaje se ve čtyřech kategoriích odehrálo 153 utkání a v nich nastoupilo více než 820 házenkářů. Samotné výsledky jednotlivých utkání, které nejsou v této kategorii až tak důležité, lze rozdělit podle dnů turnaje.

První den byl u mladých kolínských házenkářů cítit až moc velký respekt k zahraničním soupeřům, který se však následující dny změnil v bojovnost a týmového ducha, což přineslo následně velmi vyrovnaná utkaní a také dvě vítězství. Konečné třinácté místo lze považovat za velké překvapení pro trenéry a také odměnu za bojovnost pro hráče.

„K turnaji jsme odcestovali vzhledem ke značné marodce pouze s deseti hráči, což nás v některých utkáních mírně limitovalo, ale na druhou stranu všichni zúčastnění hráči ukázali vůli a chuť bojovat,“ uvedl trenér Tomáš Vejvar.

„Pro naše mladé začínající házenkáře byl tento turnaj také možností potkat se s budoucími hvězdami nebo získat další motivaci či inspiraci pro další zlepšování a chuť do tréninku,“ dodal kolega Petr Hladík.

„Velké poděkování patří městu Kolín, díky jehož finančnímu příspěvku jsme se mohli tohoto prestižního mezinárodního turnaje zúčastnit,“ dodal.

Mladší žáci i nadále pokračují v přípravě na jarní část sezony, kdy kromě tréninkových jednotek se zúčastní dalších přípravných turnajů, které budou mít hned dva vrcholy. Jednak 10. března na domácím turnaji v Kolíně a o velikonočních svátcích to bude účast na největším házenkářském turnaji v Evropě – Prague Handball Cupu.

Sestava: M. Záhorka – J. Novák, A. Karban, F. Markvart, L. Poulíček, L. Vejvar, P. Hladík, J. Kadlec, K. Kamarýt, J. Líska.