Již v základní skupině čekal mladé Kolíňáky například rakouský Handballfreunde Wien/NÖ, srbský RK Beograd, chorvatská RK Dubrava Zagreb, ale také přední české a moravské celky Sokol Úvaly, Sokol Telnice a Lokomotiva České Budějovice.

Ve vyřazovací části se poté utkali s velice dobře známým Mělníkem a německým celkem HG 85 Köthen.

„Samotné výsledky jednotlivých utkání, které nejsou v této kategorii až tak důležité, byly velmi ovlivněny neúčastí brankářské opory Mikuláše Záhorky, který nebyl ještě úplně fit a tak dorazil až druhý den. V základní skupině byl u našich kluků opět cítit až moc velký respekt k zahraničním týmům, které disponovaly již velmi fyzicky vyspělými jedinci a praktikovaly agresivní styl hry, nicméně i takové zápasy jsou velmi důležité pro herní rozvoj našich začínajících házenkářů,“ uvedl trenér Tomáš Vejvar.

Všechny tyto atributy zapříčily, že až zápas s týmem Českých Budějovic v posledním utkaní základní skupiny, znamenal i díky bojovnosti celého týmu vydřené, ale zasloužené vítězství. Díky tomu měli mladí kolínští házenkáři možnost ve vyřazovací části play off B vyzvat jim dobře známý Mělník. Ve velice tvrdém utkání, kdy rozhodčí udělili dvěma hráčům Mělníka červenou kartu, předvedli svěřenci Tomáše Vejvara a Petra Hladíka asi nejlepší výkon na turnaji a po zásluze vyhráli a postoupili do dalšího kola. V něm však na ně čekal německý HG 85 Köthen. A ten také po zásluze postoupil.

„K turnaji jsme odcestovali s velkým počtem hráčů, a to zejména se záměrem dát možnost novým a méně zkušeným hráčům nasát atmosféru velkého turnaje, ale také pochopit o čem házená jako kolektivní sport je a vzbudit v nich potřebu a touhu se zlepšovat. Všichni zúčastnění si určitě sami uvědomili, že nás všechny společně čeká ještě dlouhá cesta a bez poctivého tréninku a přístupu všech členů týmu to v žádném sportu nepůjde,“ dodal Tomáš Vejvar.

Mladší žáky čekají ještě čtyři turnaje středočeského krajského svazu. Jeden z nich se uskuteční 13. května v Kolíně.

Sestava: Záhorka, Karban, Líska – Vejvar, Hladík, Radník, Rybář, Tillner, Poulíček, Málek, Ešner, Karban, Bureš, Bartoš, Kamarýt, Janda, Novák.