Už první den vyhrál žák Tomáš Dudek soutěž v dovednostních disciplínách, která si tu odbyla českou premiéru. „V technice je hodně šikovný a byla to dobrá příprava před mládežnickým mistrovstvím Evropy v rakouském Grazu, kde je tahle disciplína tradičně na programu," chválil Jan Slavíček.

Ještě tentýž den přišla na řadu silná disciplína Kolínských, štafeta družstev. A bylo z toho bronzové pódium za extrémně silnými štafetami sourozenců Průdkových s Janem Nesvadbou resp. Janem Škarnitzlem. Splnění dosavadních předpokladů přinesly sprinty. Vendula Kuntová ovládla závod s velkým přehledem a vybojovala mistrovský titul i celkové vítězství v poháru. Medailové ambice stříbrem potvrdil i Kryštof Solař.

Mistrovství republiky je již několik let silnou zbraní Venduly Kuntové a to potvrdila i v závodě cross country. Suverénně ovládla kategorii U23 (třetí rok v řadě), navíc získala bronz mezi elitními ženami. „Věřím, že podobným výkon zopakuje o víkendu na mistrovství Evropy, kam se nominovala spolu s Tomášem Paprstkou. Tomu se ale závod v Kutné Hoře nevydařil. Po výborném startu si na první pozici dokázal vybudovat i malý náskok, ale horké počasí se na něm podepsalo a musel odstoupit.

Skvěle ho zastoupil Filip Eberl, který v nabité konkurenci světové úrovně vybojoval páté místo a dokázal, že s ním stále musí soupeři počítat. Pavel Skalický předvedl standardní výkon na hranici první desítky. Splnit cíl se na mistrovství republiky povedlo Eleně Vaníčkové, která brala bronz v kategorii do třiadvaceti let.," ohlédl se za elitní kategorií Jan Slavíček.

Celkové prvenství v českém poháru získal žák Tomáš Dudek a Vendula Kuntová v U23. Elitní závodníci se v letos silné konkurenci srovnali od čtvrtého do šestého míst, dokázali ale obhájit loňské vítězství v týmech.