Šampionátu se zúčastnilo rekordních 554 závodníků z 30 škol z celé České republiky. Kolínská škola Silla se umístila s počtem 12 zlatých, 7 stříbrných a 9 bronzových na skvělém šestém místě v pořadí škol.

První jeho disciplínou byly technické sestavy a již tradičně to byla jedna z nejobsazenějších kategorií. Vavrinec postupně vítězně procházel pavoukem a teprve až po čtyřech výhrách následovalo finále. Při první sestavě však udělal chybu.

„Tak si tak pěkně cvičím a najednou vidím, že jednu část sestavy cvičím již potřetí, nějak jsem se zacyklil. Tak jsem „nezkazitelnou“ sestavu Ge-Baek, kterou jsem před tím dal bez chyby snad milionkrát, nedocvičil,“ posteskl si.

Přesto je stříbro v nabité kategorii velkým úspěchem.

Následovala jeho oblíbená kategorie speciálních technik ve výskoku. „Michal je vynikající skokan, i když v této disciplíně dosud ještě nezvítězil. Pouze skvělý odraz nestačí, při výskoku je nutné kopající nohu dostat co nejvýše nad hlavu. Menší pružnost bránila dříve Michalovi v cestě na vrchol. Tajemství letošního úspěchu spočívá v náročné přípravě nejen odrazu, ale hlavně strečinku,“ uvedla hlavní trenérka školy Silla Radka Heydušková.

Důležitá byla spolupráce trenérů, kteří mu doslova skákali na zádech, aby se provaz a rozštěp zlepšily. Tréninková dřina se vyplatila a on si s velikou převahou vyskákal zaslouženě zlato.

Jeho skoky jsou obdivuhodné. Přímým kopem do výšky Michal zasáhne desku ve výšce 270 cm a po třímetrovém skoku do dálky, kdy musí překonat 70 cm vysokou překážku, přerazí cílovou desku.

Poslední disciplínou, do které nastoupil, byl sportovní boj do 78 kg. I zde jeho výkonu viditelně prospěl důsledný strečink. Michalovy kopy byly rychlejší, problémem nebyl ani kop na hlavu soupeře, což jsou více bodované zásahy. I tato kategorie byla hojně obsazená a Michal pro vítězství a druhou zlatou medaili musel porazit postupně čtyři soupeře.

Nakonec ještě přidal dva týmové bronzy – z týmové sebeobrany a týmových speciálních technik.

Pak už jen zbývalo těšit se na závěrečné vyhlášení a pohár mistra republiky kategorie „A“ přešel z rukou velmistra Hwang Ho Yonga do rukou letošního vítěze Michala Vavrince.

Další úspěch slavila Škola Silla, když překvapivě ziskem jedné zlaté a dvou stříbrných titul mistryně republiky kategorie „B“ získala Renata Ramšáková.

Skvěle závodili i další svěřenci kolínské školy. O další zlaté medaile se zasloužili: mladší žákyně Adélka Ševčíková – sestavy 6. kup, tým mladších žákyň – sestavy a speciální techniky, juniorka Petra Jíchová – sportovní boj – 70 kg, junior Tomáš Růžička – sportovní boj + 75 kg, seniorka Martina Kopecká – sestavy II. dan, sportovní boj – 57 kg, senior Adam Modrý – silové přerážení kat. B“ a tým žen – speciální techniky.

„Celá naše výprava podala maximální výkony a s jejich vystoupením jsem velice spokojená. Občas se sice nějaká chybička vloudila, někde jsme třeba měli smůlu na los, nebo byl prostě soupeř lepší. To nevadí. Důležité je, aby se lidé v oddíle a hlavně děti na tréninky těšili, a ti co chtějí závodit, aby měli chuť na sobě pracovat a zlepšovat se. Medaile už jsou jen třešnička na dortu, ale sladká a letos byly opravdu nádherné,“ dodala Radka Heydušková. 

(Marcel Heydušek)