„Sezona byla neúspěšná. Už vloni jsme se zachránili na poslední chvíli, ale před touto sezonou mi přislíbili účast někteří hráči, od kterých jsem si hodně sliboval, ale následně se buď zranili nebo dali přednost velkému fotbalu,“ posteskl si trenér Michal Škopek.

Po pěti letech jste sestoupili do krajského přeboru. Jak to vnímáte vy osobně a jak hráči?
Osobně jsem hodně zklamaný, a to především z vývoje některých zápasů, které jsme nezvládli. Nevím jak hráči, kteří se objevili z různých důvodů jen párkrát, ale i Lukáš Slezák (kapitán) je zklamaný a to ze stejného důvodu.

Se sestupem mohou přijít i negativa. Jste na to připraveni?
Myslím, že negativum je jen jedno, a to nižší soutěž, nižší úroveň hry.

Kde hledat příčiny sestupu?
Je to především o herní kvalitě. Z důvodů nemožnosti kde trénovat, nemáme tréninky. Navíc hráči z velkého fotbalu jsou zvyklí za svoje výkony brát peníze. Ve futsale nemáme tak velkého sponzora, který by nás dokázal v tomto směru motivovat a podpořit. Všichni hrají tedy zdarma a tak samozřejmě hráči dají přednost jinému směru.

Na soupisce jste měl snad 30 hráčů, ale na zápasy jste se většinou scházeli v malém počtu…
Hráčů je skoro 40, ale i s B-týmem. Zde však působí především starší hráči, nebo mladí, které zkoušíme do budoucna. Bohužel před sezonou se nám dlouhodobě zranili tři útočníci – Váňa, Antoš a Linhart – Slezák sám na vše nestačil. Nepodařilo se nám přivést Janeckého z Přelouče, ten se Živným a Seifertem navíc působí ve velkém fotbalu v FK Kolín a dávali pak přednost fotbalu.

Nedávno jste prohlásil, že když Kolín spadne, funkci trenéra a předseda klubu složíte. Končíte?
Kdybych skončil, skončí všechno. Tak to prostě je. Budu pokračovat ve všech svých funkcích dál, ale budu požadovat větší aktivitu hráčů i v jiných rolích, než si jen přijít zahrát. Chci, aby pochopili, že to nechci dělat jako ve fotbale, kde jsou všichni „žoldáci“. Je jim celkem jedno, kde hrají, hlavně že mají peníze. V SKP Kolín chci, aby věřili, že hrají futsal pro vlastní zábavu, pro tým a hlavně protože chtějí, a že tým je vlastně jejich.

Většina příznivců futsalu si určitě oddychne, až se dozví, že nekončíte. Futsalu se věnujete dvacet let a nebýt vás, možná by se futsal v Kolíně již nehrál. Nebylo by vám to líto?
Ve futsale působím přes dvacet let. Kdysi jsem měl hráčskou nabídku z Olympiku Mělník, který následně postoupil i do 1. ligy, ale zůstal jsem ve svém klubu. O Lukáše Slezáka měl zase kdysi liberecký Andy, ale také zůstal. Futsal by v Kolíně asi skutečně zanikl. Pochybuji, že se najde tak velký „srdcař“ jako byl Pavel Hervert, který futsal v Kolíně založil a já ho od něj v roce 2003 převzal, nebo Slezák, který mi hodně pomáhá.

Kolín bude hrát krajský přebor. Zůstanou všichni hráči?
Co vím, zůstanou všichni. Je však možné, že někteří jen přestanou za SKP hrát a budou se věnovat jen Okresní lize.

Zatímco kolínský tým vám v sezoně moc radosti neudělal, Okresní liga, kterou jste před pár lety založil, funguje skvěle.
I zde jsou problémy. Soutěž se sice stabilizovala, ale osobně bych si přál větší účast týmů. Některé skončily, protože se nikdo nechtěl o vedení týmů starat, přestože týmy byly finančně zajištěny. Také řešíme malý počet rozhodčích a problémy s jejich nasazováním. A jak jsou účastníci, respektive týmy a hráči s organizací spojeni, se musíte zeptat jich. Každopádně jsme oficiální futsalovou soutěží.

Okresní liga má dvě soutěže a hraje jí celkem 14 týmů. Neuvažujete o tom, že by se hrála i na mládežnické úrovni?
To bychom chtěli, ale obecně je dorostenců málo a pochybuji, zda bychom na soutěžní úroveň takový tým postavili.

Klub SKP Kolín poprvé reprezentovalo také družstvo holek. Co říkáte na jejich vystoupení?
Hrály divizi a její vítěz hraje o mistra republiky. Doufám, že holkám se futsal líbil a i když skončily poslední, tak věřím, že se budou zlepšovat.

Trénujete také fotbalové Býchory v okresním přeboru. Jaké máte ambice?
Chceme hrát pro potěšení vlastní i našich příznivců a rádi bychom skončili na předních pozicích.