Na sedmikilometrové trase byl nejrychlejším závodníkem Tomáš Lášek s časem 26:41, za ním Jakub Horák s časem 27:54 a na třetím místě Pavel Krejčí s časem 28:15. Nejrychlejší ženou této trasy byla Zuzana Kocumová s časem 28:45, za ní Alena Stárková 34:58 a Radka Králová 35:21.

Na patnáctikilometrovém závodu zvítězil Martin Kučera s časem 52:11, druhý byl Luboš Herel 56:40, třetí Ondřej Pařík 56:58. Z žen byla nejrychlejší Tereza Zuzánková s časem 1:01:06, druhá byla Gabriela Veigertová 1:04:40, třetí Monika Limberková 1:04:56.

Na startu tak i hobby závodníci stanuli vedle favorita 15 kilometrové tratě: Martin Kučera, který slavil vítězný hattrick; nechyběla ani Tereza Zuzánková, která na patnáctikilometrové trati triumfovala čtyřikrát. „Hvězdou ve startovním poli byla nepochybně Zuzana Kocumová, bývalá česká reprezentantka v běhu na lyžích a závodnice z Nagana 1998, kde ve štafetě finišovala na 6. místě. Nyní se na vrcholové úrovni věnuje závodům Spartan Race a je majitelkou tří titulů mistryně Evropy a dvou titulů mistryně světa,” řekl organizátor závodu Leoš Bešťák.

U Bartoloměje na startu bylo ale množství místních známých tváří. „Na startu vedle starosty Kolína Víta Rakušana nechyběl ani místostarosta Kolína Michael Kašpar a je nutno ocenit, že oba jmenovaní pánové prokropili závodní tratě poctivými potůčky potu, stejně jako všichni ostatní závodníci,” řekl organizátor závodu.

Leoš Bešťák uvedl, že od posledního ročníku byly provedeny inovace a vylepšení závodních tratí. Závodníci nově směřovali do Námořnického stromořadí, což je společný projekt 1. ZŠ Bezručova Kolín a města Kolína. „Závodníci jistě ocenili, že trasa 15 km je nově odvedla z lokality rodinných domů Spálenka na kraj lesoparku Borky. Také v dohledu dvou kolínských pohádkových medvědů, kteří dohlíží nad závodní tratí v úseku Medvědí louky, došlo k viditelné změně. Byla provedena kompletní rekonstrukce rozbité části závodní tratě před vstupem do lesoparku,“ podotkl Leoš Bešťák.

V programu MFB opět nechyběla Dlouhá míle. Jeho náročnost částečně zmírňuje skutečnost, že je svým podélným profilem veden z kopce dolů, k hladině řeky Labe. „U nás na MFB děti nepovažujeme za jakési předskokany hlavních závodů a tak děti na Dlouhou míli vysíláme společně se všemi elitními závodníky, jedním startovním výstřelem a v trase opravdové závodní tratě bez rozdílu věku, pohlaví a rasy,“ vysvětlil Leoš Bešťák. Všechny děti v cíli dostaly medaili, odměnu a diplom. Nově od letošního ročníku nese tento nejen rodinný závod název Volno – Dlouhá míle. Záštitu nad tímto bodem MFB převzalo Středisko respitní péče Volno v Kolíně, které podporuje rodiny pečující o děti a mladé dospělé s autismem, mentálním a kombinovaným postižením. „Jsme velmi rádi, že mohou být naše děti do příprav závodů aktivně zapojeny, také v letošním roce se zaujetím vyráběly pro závodníky medaile. Chceme do budoucna hledat nové náměty spolupráce,“ řekla Ludmila Chwistková, ředitelka Střediska.

Starosta Kolína Vít Rakušan před startem požádal přítomné o symbolickou minutu ticha za nedávno zesnulého kolegu, starostu Veltrub Ivana Kašpara. „Pan starosta Kašpar nám s organizací od prvního ročníku vždy a ochotně pomáhal, v minulém ročníku byl čestným startérem. Čest jeho památce,“ řekl ve svém projevu k přítomným Vít Rakušan.