Karty byly před utkání rozdány jasně. Pokud Kolín vyhraje, rozhodne se v posledním zápase v Brandýse nad Labem, kam Kolín zajíždí. Pokud prohraje, ztratí možnost prozatímního suveréna kvalifikace přeskočit. Tu druhou možnost nechtěli Kolíňáci v žádném případě připustit a udělali pro to maximum.

Hned od počátku vsadily oba týmy na útok, obrany téměř neexistovaly. Akce střídala akci a body na obou stranách přibývaly s nebývalou pravidelností.

Malí Medvědi se do svého soupeře zakousli a téměř celou první čtvrtinu byli v mírném plusu. Hosté se spolehli na individuální schopnosti svého rozehrávače a ostatní spoluhráči mu vlastně jen „vyklízeli“ prostor pod košem.

Kolektivní pojetí Kolína bylo dlouho úspěšnější. Ale když v závěru hosté zahustili obranný prostor, nedokázali domácí několikrát skórovat a Nymburk se dostal do vedení 25:21.

Druhá kolínská pětka však náskok v začátku druhé čtvrtiny hodně rychle smazala. Hosté ve své pětici neměli tak výraznou individualitu jako v té první a týmovost malých Medvědů převážila misky vah v jejich prospěch. Do hry se sice na obou stranách dostalo několik hloupých a zbytečných ztrát, ale domácí se rychleji uklidnili. Dravými nájezdy rozleptávali nymburskou obranu a škoda jen několika nepřesných zakončení, náskok Kolína mohl být vyšší než jen 42:37.

Útočné manévry pokračovaly i ve druhém poločase. Nastoupily proti sobě opět první pětky a obraz hry byl stále stejný. Nymburští svůj útok proměnili v sólovou hru jeden na jednoho a v obraně neprostupně ucpali prostor pod košem. Malým Medvědům chvilku trvalo, než se s tím vyrovnali. Pak si ale několika povedenými střelami z větší vzdálenosti otevřeli i podkošový prostor a nenechali svého soupeře příliš bodově utéct (63:68).

Dokáže druhá kolínská pětice svého soupeře opět přehrát? Tak zněla jediná otázka pro závěrečnou čtvrtinu. Na klucích bylo zpočátku vidět, že jim velká odpovědnost trošku svazuje ruce. Vynahradili to ale velkou bojovností a obětavostí v obraně. Více než tři minuty nedovolili hostům vůbec pomyslet na úspěšné zakončení a sami se postupně prokousávali do vedení (71:68).

V té chvíli z nich však všechna nervozita spadla a s jistotou si dokráčeli k výhře. Na závěr předvedli svým fanouškům několik vynikajících akcí, kdy nymburskou obranu doslova rozházeli, a zaslouženě si vychutnali jejich potlesk za přesvědčivou výhru 91:78.

„V utkání nás podržel útok. Pět hráčů dalo dvojciferný počet bodů, každý z hráčů dal nějaký bod a úspěšnost trestných hodů se přehoupla nad 40 procent,“ potěšilo trenéra Michala Skořepu.

„Soupeř hrozil hlavně Bendou, který dal víc než polovinu bodů svého týmu. Děkuji klukům za předvedený výkon a rodičům za podporu,“ dodal Michal Skořepa.

Jestli mladí Medvědi postoupí na Národní finále, se rozhodne ve středu 16. března v Brandýse nad Labem.

„Po domácí porážce o jeden bod musíme pro jistotu postupu vyhrát nejméně o dva body,“ podotkl Skořepa.

Sestava a body: Jebavý 19, Lojek 18, Batelka 11, Pekař 11, Topinka 10, Mikyna 7, Skořepa 7, Vaněk 3, Kampe 3, Vondráček 2, Šorf, Beneš. Průběh: 21:25, 42:37, 63:68.