Nymburku se podařilo také udržet dva zahraniční hráče a to rozehrávače Lawrence a podkošového Davise. Tuto dvojici doplnili dva guardi AJ English a Kendall Smith. Zatímco prvně zmiňovaný je již zkušeným „Evropanem“, pro Smitha je Nymburk první štací v jeho profesionální kariéře.

Zatímco první kolo znamenalo pro nymburské Lvi volno (utkání s Pardubicemi bylo odloženo z důvodu startu Pardubic ve 3. předkole Champions league), ve druhém již přivítali ve své hale vicemistra z Opavy. Utkání, které bylo do poločasu relativně vyrovnané (51:44), nakonec Nymburk ovládl díky lepší druhé dvacetiminutovce 108:78.

Do tohoto zápasu zasáhli všichni výše jmenovaní hráči kromě AJ Englishe a Alexe Davise, kteří doléčují zranění. Bodově se nejvíce dařilo Hrubanovi, který zaknihoval devatenáct bodů. Bohačík přidal šestnáct a dvojice Benda - Peterka se složila na celkem dvacet osm bodů.

Medvědy tak čeká těžká domácí prověrka proti patnáctinásobnému mistru české ligy. „Tým Nymburka je všem basketbalovým fanouškům jistě dobře znám. My se chceme v tomto utkání dobře prezentovat před domácím publikem a ukázat bojovného, týmového ducha,“ uvedl před prvním domácím střetnutím Pavel Beneš, kormidelník BC GEOSAN Kolín.

Na zápasy kolínských Medvědů bývá vyprodáno. A o utkání s českým mistrem to platí dvojnásob. „Věřím, že naši fanoušci zaplní domácí halu a vytvoří nám tak tu pravou domácí atmosféru,“ přeje si Pavel Beneš.

Podaří se Kolínu favorita zaskočit? Zápas se hraje v sobotu 6. října od 17.45 hodin v Geosan Aréně. (kub)