V obou dosavadních zápasech si Nymburk připsal vítězství, když nejprve na domácí palubovce porazil Pardubice a poté slavil vítězství i Svitavách.

„Nymburk je stálice a jednička české nejvyšší soutěže. Náš tým si začíná na hřišti rozumět a já věřím, že i v tomto utkání ukážeme svou lepší tvář,“ uvedl ústřední kolínský rozehrávač Adam Číž.

Nymburský celek se po loňské sezoně rozloučil s kompletní cizineckou legií. Novými tvářemi jsou rozehrávači Booker a Rigić, podkošová dvojice Hankins a Dalton a last minute posilou se stal Ivan Almeida, evropským basketbalem protřelý střelec, který poslední dva roky strávil v polském týmu Anwil Włoclawek. Z českých hráčů doplnil kádr trenéra Amiela Jakub Tůma, který přišel z USK Praha. Doplnil tak stálou hvězdnou sestavu nymburských Lvů – Jaromíra Bohačíka, Vojtěcha Hrubana, Martina Kříže, Martina Peterku, Pavla Pumprlu, Petra Bendu a ex-kolínského Petra Šafarčíka.

„Ve třetím domácím utkání v řadě přivítáme toho nejtěžšího možného soupeře, který opanuje českou nejvyšší soutěž šestnáct sezon v řadě. My se budeme snažit předvádět naše maximum, zejména v obranné fázi se musíme soustředit na všechny hráče a snažit se eliminovat jejich přednosti,“ podotkl kolínský asistent Filip Rytina.

Utkání v hale Spojů začíná v 17.45 hodin.