„V Hradci Králové se nám dlouhodobě nedaří vítězit, ale my doufáme, že se nám to konečně povede změnit,“ hlásí kolínský asistent Filip rytina.

V prvním vzájemném duelu letošní sezony slavili Medvědi doma výhru 95:93. V odvetě se čeká podobně vyrovnané utkání.

„Musíme předvést koncentrovaný výkon zejména v obraně a nepouštět se s Hradcem do přestřelky, jako tomu bylo v prvním vzájemném utkání,“ dodal Rytina.

Díky změně hracího systému Kooperativa NBL je již teď jasné, že se Medvědi umístí do šestého místa, a tak mají zajištěný postup do skupiny A1 i play-off. Královští Sokoli jsou aktuálně na osmém místě tabulky, ovšem stále mají reálnou šanci poskočit v tabulce na šestou příčku a zapsat tak historický klubový úspěch v podobě účasti ve skupině A1 i v play-off.

Tým trenéra Lubomíra Peterky se bude zajisté spoléhat na výkon klíčového rozehrávače Stamenkoviće, který je mozkem celé hry Hradce Králové. Mezi další opory patří také slovenské podkošové duo Sedmák – Lošonský a z křídla hrající Nemanju Barać. Z českých hráčů nalezneme na soupisce Sokolů univerzála Ondřeje Peterku, ostrostřelce Filipa Haladu a také Jiřího Šoulu s Lukášem Brožkem, kteří v loňské a předloňské sezoně působili v kolínském dresu.

Utkání ve sportovní hale Třebeš začíná v 17 hodin.