„V Opavě jsme už nevyhráli hodně let. Nyní se potkaly dva týmy, které momentálně neoplývají top formou. My jsme snad víc chtěli, o čemž svědčí převaha na doskoku,“ uvedl trenér Kolína Miroslav Sodoma.

„Prohra hodně mrzí, opět jsme dostali hrozně moc bodů ve čtvrté čtvrtině. Chvílemi jsme dobře bránili a z toho jsme v obraně úplně propadali. Pro mě bylo překvapením vystoupení kolínského Dlugoše, s jehož body jsme vůbec nepočítali. Samozřejmě, porazil nás Číž, který odehrál čtyřicet minut a dal nám třicet bodů. Beru porážku na sebe, máme výborné hráče a tým, ale já jsem to nezvládl,“ sypal si popel na hlavu asistent “Kryštof Vlček, který již čtvrtý zápas zaskakuje za nemocného trenéra Petra Czudka.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Vrchlabí (5:4)
Nic není nemožné. Navážou na skvělý obrat a okradou o body lídra?

Zápas se lámal v polovině čtvrté čtvrtiny. Kolín ztrácel tři body (70:67), pak však předvedl plejádu útočných akcí s přesným zakončením dostal se do vedení 82:70. Domácí stačili náskok soupeře za pár minut stáhnout na tři body, Kolín jim ale víc nepovolil. Po více než pěti letech dokázal vyzrát na Opavu v jejím království.

„Už poněkolikáté jsme utkání prohráli ve čtvrté čtvrtině. Nechápu to, Kolín měl po Vánocích stejnou porci utkání a hraje v užší rotaci. Přesto nám dal ve čtvrté části dvacet osm bodů. Nemáme se na co vymlouvat, musíme prokletí posledních čtyř zápasů zlomit,“ podotkl pivot Opavy Filip Zbránek.

V kolínském dresu se skvěle dařilo Dlugošovi, který většinu sezony tráví na lavičce náhradníků, v Opavě ale strávil na hrací ploše víc jak polovinu zápasu a za důvěru se odvděčil patnácti body. Parádně ho podpořil pivot Petráš, jenž zaznamenal sedmnáct bodů a dvanáct doskoků. Lídrem se stal rozehrávač Číž, který se na výhře podílel třiceti body, devíti doskoky a pěti asistencemi.

„Jsem hrozně rád za výhru. V minulém kole jsme prohráli doma, a tak po tomto zápase je vše zapomenuto. Bylo to vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás,“ konstatoval kapitán Kolína Adam Číž.

Z utkání NBL BC Kolín - Děčín (72:91).
FOTO: Jistota skupiny A1 je ukolébala. Kolín dohrávku s Děčínem ztratil

Kolín měl mít před sebou poslední utkání v základní části. V sobotu 15. ledna od 18 hodin v hale Spojů měl přivítat Pardubice, ale utkání se kvůli koronavirové nákaze v týmu soupeře v tomto termínu neuskuteční.

Body: Šiřina 28, Zbránek 16, Kouřil 14, Švandrlík 14, Klečka 8, Markusson 6, Dragoun 3 – Číž 30, Petráš 17, Dlugoš 15, Jelínek 9, Lošonský 9, Novotný 7, Rožánek 5, Křivánek 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Jedlička. Trojky: 42/12:29/10. Střelba 2 body: 37/22:47/24. TH: 13/9:24/16. Doskoky: 40:54. Chyby: 21:19. Diváků: 628. Průběh: 20:24, 49:47, 68:66.