Mezi sousedy v tabulce to bylo dlouho vyrovnané, ani jeden tým tomu druhému výrazněji neodskočil. Klíčová pro další průběh byla třetí čtvrtina, po které hosté vedli o patnáct bodů. Hráli rychle, skvěle bránili, navíc přesně stříleli.

Když se na začátku čtvrté části dostali do víc jak dvacetibodového trháku, bylo o vítězi rozhodnuto.

„Nehráli jsme dobře. Základ všeho byl v obraně, kdy jsme dostali 104 bodů z vymezeného území, a to je hodně,“ posteskl si trenér Kolína Miroslav Sodoma.

„Pro nás je to velké vítězství, protože Kolín pasuji mezi nejlepší týmy v soutěži, především na jeho palubovce,“ řekl trenér Ústí nad Labem Jan Šotnar.

V kolínském dresu se poprvé představil Devin Joseph Thomas. Posila ze zámoří strávila na palubovce sedm a půl minuty, bodově se však neprosadila.

Body: Petráš 18, Číž 14, Rožánek 13, Mareš 12, Jelínek 12, Lošonský 7, Novotný 6, Křivánek 2 – Autrey 23, Svejcar 19, Johnson 19, Pecka 12, Jones 11, Fait 10, Alston 6, Karlovský 4. Rozhodčí: Vošahlík, Nejezchleb, Pokorný. Střelba 2 body: 22/42:34/51. Trojky: 11/26:8/20. TH: 7/12:12/14. Průběh: 23:20, 44:46, 65:80.