„I když máme dva hráče zraněné, tak se na to nemůžeme vymlouvat. Náš tým má dva problémy. Jednak v útoku, protože nevydrží hrát spolu celý zápas. Druhým probléme je obrana. Pokud tyto dvě věci nezměníme, tak nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky,“ konstatoval trenér Kolína Miroslav Sodoma.

Kolínu se nedaří. Prohrál poslední čtyři zápasy ve skupině A2 a pevně se usadil na posledním místě tabulky NBL. Utkání s Hradcem mělo být odrazovým můstkem k lepším výsledkům, ale nebylo. Kolín na soupeře od začátku ztrácel. Po Brožkově trojce v úvodu druhého poločasu se sice na chvíli dostal do vedení, to mu však nevydrželo dlouho. Následně začal postupně zaostávat. Šest minut před koncem prohrával o víc jak deset bodů. Bylo rozhodnuto. Medvědi se na zvrat nezmohli.

„Přestože domácí hráli bez Durhama a Graniče, i tak zahráli dobrý poločas. My jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Byli jsme nervózní, protože jsme cítili velkou šanci na vítězství. Druhý poločas jsme zahráli velmi dobře, kontrolovali jsme utkání, půjčili jsme si míč v útoku, a i ve statistice, kromě ztrát, jsme byli lepší,“ uvedl trenér Hradce Králové Lubomír Peterka.

Tabulka skupiny A2 vypadá následovně. Brno, Hradec Králové a Ostrava mají shodnou bilanci 8:19, Kolín se na ně dívá s odstupem s velmi pasivní bilancí 5:22.

„Tato prohra nás při vývoji tabulky skupiny A2 pasuje do velmi špatné pozice, ale i tak se budeme v posledních utkáních skupiny snažit předvést lepší výkony. Musíme zapracovat na dříve zmíněných věcech. Na souhře v útoku a na obraně. Hlavně obranu si já osobně představuji úplně jinak,“ podotkl Sodoma.

Následující kolo bude hrát Kolín příští sobotu v Brně. Zastaví sérii porážek?

Body: Gill 14, Richardson 13, Machač 11, Igrutinovic 10, Brožek 8, Číž 8, Kolář 2 – Sedmák 21, Halada 16, Tresač 12, Lošonský 11, Stamenkovic 10, Barac 7, Peterka 5. Rozhodčí: Matějek, Linhart, Jedlička. Střelba 2 body: 41/19:27/18. Trojky: 24/5:29/11. TH: 18/13:20/13. Doskoky: 32:39. Chyby: 16:19. Diváků: 607. Hráč utkání: Halada Filip (Hradec Králové).