Že se jedná o zápas určený pro dětské diváky, napovídá právě čas jeho začátku, který není pro utkání Kooperativa NBL tradiční. Nymburskou halu naplní žáci základních škol z obou měst i dalších škol z blízkého okolí, kteří mají zájem shlédnout utkání dvou předních českých basketbalových klubů.

Součástí zápasu budou i divácké soutěže, ve kterých mohou vylovovaní či vybraní zástupci předvést své umění. Jistě nebude nouze ani o tradiční transparenty na podporu svých oblíbenců. Bude zajímavé sledovat, zda se podaří překonat návštěvu, která se sešla na podobné utkání letos na jaře. Tehdy v hledišti neúnavně fandilo 1100 dětských hlasivek a byla to vskutku parádní kulisa.

„Že jsou děti budoucností českého basketbalu si v Kolíně velmi dobře uvědomujeme a proto jsme rádi za nabídku nymburského klubu. Neváhali jsme ani vteřinu. Pořádání tohoto, pro děti svátečního, mače považujeme za vynikající propagaci basketbalu mezi mládeží," řekl generální manažer kolínského klubu Miroslav Sodoma.

Profesionální sportovci sice nejsou zvyklí hrát v takto brzkou hodinu soutěžní zápasy, ale kvůli dětem rádi udělají výjimku. Vždyť atmosféra, kterou mladí fanoušci dokáží vytvořit bývá tak úžasná, že je dovede vyburcovat k vynikajícím výkonům. Přejme si, aby tomu tak bylo i tentokrát.

(Michal Vlček)