„Na utkání s Brnem se od pátku poctivě připravujeme, letos jsme s tímto soupeřem zapsali už tři ligové porážky, čtvrtá přišla ve čtvrtfinále Českého poháru. Musíme se poučit z předchozích zápasu, snažit se kontrolovat tempo hry a hrát se stejnou intenzitou a agresivitou jako náš soupeř,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Ještě před měsícem by si málokdo tipl, že před posledním kolem si Medvědi budou držet čtvrté místo v tabulce NBL, ovšem družina kolem trenéra Miroslava Sodomy zvládla zapsat z posledních sedmi utkání pět výher a vyšponovala tak své šance na úspěch v blížícím se play-off.

Aby si Kolín udržel čtvrtou příčku, musí Brno porazit, jinak musí čekat na zaváhání Ústí v Opavě. Když se alespoň jeden z těchto bodu vyplní, budou mít Medvědi ve čtvrtfinále play off v případě rozhodujícího zápasu výhodu domácího prostředí. A to je pořádné lákadlo.

Brněnský tým, vedený Lubomírem Růžičkou a Lubošem Bartoněm, se spoléhá především na produkci zaoceánských posil Maddena a Mickelsona, který ovšem v posledních zápasech kvůli zranění kolene nenastupoval.

Na soupisce najdeme ještě tři zahraniční posily, a to slovenského reprezentanta Richarda Körnera a nově také reprezentanta Kanady Danila Djuricice a ukrajinského rozehrávače Oleksandra Mishulu.

Z českých hráčů hrají prim rozehrávači Marko a Půlpán, a také dvojice vycházejících hvězd českého basketbalu Nečas s Bálintem.