Duel v Ostravě se fanouškům musel líbit. Byl jako na houpačce. Chvíli vedli domácí, pak zase hosté. Minutu před koncem byl stav vyrovnaný (79:79), závěr hráči Kolína nezvládli. Po Skinnerově technické chybě a Šafarčíkově nesportovním faulu dostali domácí borci šanci házet šestky a využili ji. Kolín porazili potřetí v této sezoně NBL.

„Od začátku se to tahalo a před čtvrtou čtvrtinou to bylo otevřené. Dali jsme pak důležité trojky a ubojovali to,“ uvedl trenér NH Ostrava Dušan Medvecký, jehož tým ještě čekají duely v Ústí nad Labem, s Jindřichovým Hradcem a USK Praha.

„Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodla poslední čtvrtina, kdy naši hráči ztratili sebevědomí. Přitom je jich v kádru mnoho zkušených. Ke konci už navíc chyběly morální síly. Domácí si za vítězstvím šli prostě víc,“ uznal kouč Kolína Pavel Beneš.

Ostrava vyhrála šesté utkání z posledních sedmi. O vyřazovací část zřejmě ale přijde. „Jsme rádi, že jsme to uhráli. Jsme teď na vítězné vlně, vyhráli jsme v nadstavbě šestý zápas a uvidíme, kam to dotáhneme,“ těší Medveckého.

Kolín po dlouhé době vypadl z příček zaručující play off, v duelech proti Jindřichovu Hradci, USK a Brnu se pokusí o opětovné navrácení. Boj to bude do posledního kola.

„Chtěli jsme si v Ostravě zachovat naději na play-off, teď už to budeme mít těžké,“ je si vědom Pavel Beneš.

Body: Stojačič 24, Woods 16, Stanojevič 15, Bohačík 13, Blagojevič 9, Canada 6, Medvecký 2 – Skinner 21, Šafarčík 14, Číž 13, Machač 13, Dokoupil 5, Vocetka 5, Horák 4, Pajović 4. Rozhodčí: Kec, Jedlička, Karafiát. Střelba 2 body: 31/18:43/25. Trojky: 26/10:21/6. TH: 26/19:14/11. Doskoky: 34:33. Chyby: 23:23. Diváků: 750. Čtvrtiny: 26:19, 12:22, 16:17, 31:21. (vol).

Body: Stojačič 24, Woods 16, Stanojevič 15, Bohačík 13, Blagojevič 9, Canada 6, Medvecký 2 – Skinner 21, Šafarčík 14, Číž 13, Machač 13, Dokoupil 5, Vocetka 5, Horák 4, Pajović 4. Rozhodčí: Kec, Jedlička, Karafiát. Střelba 2 body: 31/18:43/25. Trojky: 26/10:21/6. TH: 26/19:14/11. Doskoky: 34:33. Chyby: 23:23. Diváků: 750. Čtvrtiny: 26:19, 12:22, 16:17, 31:21.