Tento závod je specifický v rámci celé malorážkové sezony. Místo tradičních 60 ran vleže nebo standardu 3×20 ran se střílelo 40 vstoje. Výborné výkony předvedli sourozenci Mikulčíkovi s SSK Liberec. Kateřina se v kategorii žen a juniorek prezentovala vůbec nejlepším výkonem 395 bodů ze 400 možných, Radek mezi muži a juniory nastřílel 391 bod. Oba zvítězili ve svých kategoriích.

A teď ke kolínským střelcům. Sourozencům Mikulčíkovým zdatně sekundovala kolínská sourozenecká dvojice Novotných – Lukáš skončil druhý za Radkem s 383 body a Terka za Kačkou také druhá s 373 body. Terku na pomyslných stupních vítězů navíc doprovodila třetí Aneta Hepalová s 357 body. Mezi dorostem zvítězila Eliška Svobodová s nástřelem 374 bodů a třetí skončila Tereza Hamouzová s 341 bodem ve svém prvním závodu stříleným vstoje s malorážkou.

„Náš specifický závod otevírající novou malorážkovou sezonu si snad pomalu ale jistě získává své místo v kalendáři. Prozatím nemá tolik příznivců jako další dva malorážkové – Velká cena medvědů a Potkali se u Kolína. Ale věříme, že rostoucí účast se projeví i v dalším ročníku. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se za měsíc 11. a 12. května na 6. ročníku Velké ceny medvědů,“ uvedl Jiří Mejda, předseda oddílu SSK DDM Kolín.