Kolín se dlouho nemohl dostat do rytmu. Z jeho strany to bylo jako na houpačce. Nejprve prohrával, pak vedl, pak zase prohrával, v druhé čtvrtině dokázal vyrovnat, do kabin přesto odcházel s mankem pěti bodů. Střelecky ho držel nad vodou Skinner, autor šestnácti bodů.

A byl to právě muž s číslem 34 na zádech, který si v následující části vybral slabší chvilku. Za deset minut nedokázal trefit koš. Jeho roli však zastoupili jiní střelci a Kolín se po delší době dostal do vedení.

Bylo malé, ale povzbuzující. Bylo jasné, že se o vítězi bude rozhodovat v koncovce, jako již několikrát předtím v hale Spojů.

Na dramatický závěr nakonec nedošlo. Medvědi si totiž za tři a půl minuty čtvrté čtvrtiny vypracovali desetibodový náskok. Když se zdálo, že by se Brno mohlo ještě nadechnout k nějakému náporu, jejich snahu zabrzdil Jelínek a Machač. Oba zaznamenali koše v důležitých okamžicích. Své si pod oběma koši odvedl i mohutný Petráš. Zejména jeho dva bloky v závěru byly předpisové. Jenom škoda, že je v hale nemohli ocenit fanoušci.

Kolín ve šlágru kola zvítězil o devatenáct bodů. Nejenže se po výrazném vítězství dostal na průběžnou třetí příčku nejvyšší soutěže, ale s Brnem má nyní i lepší vzájemnou bilanci.

Body: Skinner 19, Číž 15, Machač 15, Wallace 14, Novotný 8, Petráš 7, Jelínek 5 – Georgiev 15, Puršl 15, Blake 11, Půlpán 9, Krakovič 6, Bálint 3, Farský 2, Nehyba 2, Kozina 1. Střelba 2 body: 19/39:19/46. Trojky: 12/30:4/21. TH: 9/15:14/17. Průběh: 17:22, 40:45, 62:58. Hráč utkání: Jakub Petráš (Kolín).