Zápasy těchto dvou soupeřů jsou vždy ozdobou soutěže. Jsou dramatické a o vítězi pokaždé rozhodují maličkosti. 
V loňské sezoně se vždy radoval domácí celek.

Pražané půjdou do vzájemného souboje s menším hendikepem, protože v úterý hráli před televizními kamerami proti Svitavám, takže oproti Kolínu měli mnohem méně času na odpočinek a regeneraci.

Po nevýrazném začátku se tým USK herně i výsledkově zvedl. Doma už vyhrál pětkrát v řadě. Navíc se mu nedávno podařilo vyhrát v Pardubicích.

„Nenechali jsme Pardubice odskočit do většího náskoku a pořád jsme se drželi na dostřel. Hráči se konečně dokázali soustředit celých čtyřicet minut," pochval si jeden z trenérů pražského celku Pavel Miloš.

„Tým USK dokázal vyhrát 
v Pardubicích, kde předtím naopak zvítězil Nymburk. To znovu ukazuje na velkou vyrovnanost ligy," podotkl trenér Kolína Predrag Benáček.

Zatímco Sovy jsou v pohodě, kolínští Medvědi tápou. Třikrát v řadě nedokázali na soupeře vyzrát. Naposledy prohráli v Opavě 65:91.

„Doma chceme uspět, ale aby se to podařilo, musíme se držet našeho plánu lépe než minule. Do Opavy jsme jeli uhlídat Jakuba Šiřinu, který je duší její hry, a on nám nastřílel 27 bodů," ještě dnes kroutí hlavou Benáček.

První vzájemný duel letošní sezony vyhráli Pražané 82:70. Jak dopadne odveta?

„Družstvo USK nemělo 
v úvodu sezony nejlepší formu, ale to se otočilo. My jsme první vzájemný zápas prohráli, takže máme soupeři co vracet," uvedl Benáček.

Zápas začíná v 17.45 hodin.