„V play-off jsme zatím napůl. Ještě musíme vyhrát poslední zápas,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

Kolín byl ve složité situaci. Někteří jeho hráči bojovali s virózou, do utkání nemohl kvůli otřesu mozku nastoupit Šafarčík, ale ani tyto peripetie ho nezastavily. Od začátku ukazoval, že si jde za svým cílem. Pestrou hrou rozebíral domácí obranu a do poločasu si vypracoval náskok 21 bodů.

„Kolín od první čtvrtiny ukazoval, že výhru chce víc než my,“ všiml si trenér USK Chris Chougaz.

„Věděli jsme, že USK doma tři měsíce neprohrálo, ale také jsme si říkali, že každá série jednou končí a proč by nemohla skončit zrovna nyní. Změnili jsme něco v obraně a na začátku to pomohlo. USK se nemohlo dostat vůbec do hry a střílelo z nepřipravených pozic,“ podotkl Pavel Beneš.

Kolín hřál o přestávce příjemný náskok. Mnohokrát v sezoně ale o něj po změně stran přišel. Na Folimance ale žádné drama nepřipustil.

Trochu polevil ve třetí čtvrtině, kdy dovolil domácím stáhnout ztrátu na 14 bodů, po oddechovém čase znova přepnul na vyšší obrátky a postupně náskok navyšoval. V jednu chvíli dokonce vedl o 32 bodů.

„Utkání nás zastihlo v dobré formě. Ve druhém poločase jsme měli sice horší vstup, naštěstí jsme to překonali. Hodně nám k tomu pomohla domácí zóna. Do té jsme velmi dobře stříleli. Kolektivní výkon podpořilo 22 asistencí. Díky výhře pořád živíme naději na play-off,“ potěšilo Pavla Beneše.

„Hráli jsme bez energie, tlaku, rychlosti a koncentrace v obraně,“ čertil se kouč Pražanů Chris Chougaz.

„To nebyl náš tým, který známe. Ještě dva měsíce zpět jsme byli jedenáctí a nyní jsme měli šanci na play-off ve vlastních rukou. V 52 dnech jsme hráli patnáct zápasů, z toho dvanáct vyhráli. Hráčům nemůžu nic říct, bojovali v každém utkání ligy i poháru. Bohužel v nejdůležitějším okamžiku jsme propadli,“ dodal smutný Chougaz.

Kolín se díky výhře dostal v tabulce před USK na osmé místo. Když ve středu doma porazí Brno, nemusí se ohlížet na výsledek USK. Ve vyřazovací části by ho čekalo derby s Nymburkem.

Dojde na něj?

Body: Sehnal 18, Bookert 14, Mareš 10, Tůma 8, Křivánek 4, Madsen 2, Petružela 2, Raines 2 – Machač 20, Skinner 14, Vocetka 14, Dokoupil 11, Číž 8, Pajović 8, Bakić 6, Harčár 3. Rozhodčí: Baloun, Lukeš, Baudyš. Střelba 2 body: 37/17:35/19. Trojky: 27/4:32/13. TH: 21/14:7/7. Doskoky: 37:43. Chyby: 13:22. Diváků: 231. Čtvrtiny: 8:21, 13:21, 15:20, 24:22.