„Tohle se hodnotí strašně těžce, protože první poločas vypadal, že by to mohlo jít i bez Odomese, který nám dnes chyběl a že to nebude vůbec znát,“ uvedl trenér Kolína Adam Konvalinka.

„Ostrava ve druhé půli dokázala, že do šestky asi patří víc. Šla si za tím mnohem agresivněji, dobře měnila obrany. Nám se nepodařilo do jejich zóny nic vymyslet a vytvořit a proto jsme smutnější,“ posteskl si Konvalinka.

Z přípravného fotbalového utkání Velim - Čáslav (0:4)
Velim dohrávku nezvládla. V Horkách prohrála o gól

„Pro nás nesmírně důležitá výhra. Vybojovali jsme si šesté místo, což je víc, než předsezónní cíl,“ potěšilo trenéra Ostravy Adama Cholevu.

„Jsem rád za kluky, za to, jak celou sezonu bojovali. Ne jen dnes, byť ve druhé čtvrtině a prvních pět minut třetí čtvrtiny jsme hráli vlažně a ne, jako zápas s takovou důležitostí. To se pak změnilo. Začali jsme bojovat o každý balon, něco nám padlo i zvenku. Dokázali jsme to otočit a je to pro nás obrovské vítězství,“ uznal Adam Choleva.

Kolín se musel obejít bez zraněného Odomese, ale minimálně ve třech čtvrtinách jeho absence nebyla moc znát. Medvědi si postupně budovali náskok, v průběhu třetí čtvrtiny vedli o 14 bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání neměli zvládnout. Ale stalo se.

Ostrava změnila obranu a Kolín měl najednou problémy. Nedokázal nic kloudného vymyslet. Hosté najednou vedli o pět bodů. Bylo jasné, že v dalším průběhu bude důležitý další koš.

Ostrava pálila ostrými a díky tomu odskočila do devítibodového vedení, což se ukázalo jako rozhodující. Kolín se trápil střelecky i herně a důležitý duel nakonec ztratil.

„Bohužel jsme nezvládli velmi důležité utkání. První poločas jsme odehráli slušně, ale ve druhém nás Ostrava zaskočila zónovou obranou, na kterou jsme nenašli recept. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na USK Praha. Věřím, že to zvládneme,“ podotkl křídelní útočník Kolína Filip Novotný.

Liblický Jakub Nouzák (v pruhovaném) vpravo
Nouzák dostal stop na pět měsíců, Liblice pořádně mastnou pokutu

Zatímco hráči Kolína odcházeli z palubovky se svěšenými hlavami, Ostravané jásali, postoupili přímo do play off.

„V první řadě jsem velmi šťastný, že se nám podařilo přímo postoupit do play-off. Před sezonou to asi nikdo nečekal. Tímto zápasem jsme ukázali, že bojovností a spiritem můžeme hrát s každým,“ řekl rozehrávač Ostravy Matej Majerčák.

„Hlavně takto musíme hrát čtyřicet minut. V poločase jsme si v šatně řekli, že se musíme víc uvolnit, ta důležitost nám svazovala ruce. Ve druhém poločase jsme se dokázali uvolnit, ukázali jsme charakter, začali jsme bojovat a zvládli jsme to,“ oddechl si Majerčák.

Na Kolín nyní čeká v předkole USK Praha.

„Doufám, že potvrdíme, že jsme ve skupině A1 byli právem a sérii dovedeme do vítězného konce a pak se postavíme dalšímu týmu, který nás bude čekat ve čtvrtfinále,“ konstatoval trenér Adam Konvalinka.

První utkání se hraje tuto sobotu od 17.45 hodin v hale Spojů.

Body: Číž 16, Petráš 15, Slavinskas 15, Novotný 11, Jelínek 8, Mareš 7, Lošonský 4, Šiška 4, Dlugoš 3 – Morgan 23, Mathon 16, M. Svoboda 15, Majerčák 13, Radukič 13, Bohačík 7. Rozhodčí: Kučírek, Scholze, Perlík. Trojky: 33/7:32/9. Střelba 2 body: 38/21:33/19. TH: 25/20:31/22. Doskoky: 43:42. Chyby: 27:25. Diváků: 544. Průběh: 26:23, 48:37, 66:61.

Mládežnickým týmům se na turnaji v Ostravě dařilo se střídavými úspěchy.
Mladí basketbalisté Kolína sbírali proti zahraničním účastníkům cenné zkušenosti