„Rozhodla první polovina, Brno jednoduše skórovalo z vyložených pozic a dostalo se do laufu. Vrátili jsme se sice do zápasu, ukázali jsme nějakou sílu, ale i bez Lošonského, kterého trápí nějaké zranění, jsme točili málo hráčů. Brnu se zaslouží pogratulovat, protože bylo lepším. Chvilkami jediným mančaftem na hřišti,“ přiznal trenér Kolína Adam Konvalinka.

„Zasloužili jsme si vyhrát, vedli jsme bezmála 33 minut,“ uvedl trenér Brna Lubomír Růžička.

„Rozhodlo naše nasazení ve druhé čtvrtině. Byli jsme rychlejší a utáhli jsme šrouby v obraně a vytvořili si bodový polštář. Sice domácí snížili na nějaký rozdíl pěti bodů, ale bylo vidět, že naše bojovnost byla velká. I když nám to přestalo padat, pomohli jsme si útočným doskokem a byli lepším týmem. Zaslouženě si odvážíme výhru,“ dodal Růžička.

Klíčová pasáž mezi druhou nejlepší obranou a druhým nejlepším útokem se odehrála ve druhé a třetí čtvrtině. V této části Brno postupně navyšovalo svůj náskok. V jednu chvíli vedlo o 19 bodů. Zdálo se být rozhodnuto. Kolín se však v závěru vzepřel a začal postupně manko umazávat. Čtyři minuty před koncem ztrácel už jenom pět bodů. Táhl ho kapitán Číž, který zaznamenal celkově 20 bodů, ale ani jeho výkon k úspěchu nevedl. Hosté se po hluché pasáži opět probrali a definitivně zlomili odpor Kolína.

„Bohužel prohra, i když si myslím, že se zápas mohl divákům líbit. My jsme se dokázali vrátit do zápasu z – 19 bodů na -5, poté bohužel přišla naše chvilková impotence, kdy jsme nedokázali skórovat a dotáhnout se. Místo toho Brno zvýšilo svůj náskok na 10 bodů, byl to vabank. Statistiky byly víceméně vyrovnané, Brno vždycky v pravou chvíli dokázalo trefit trojku, nebo dát jednoduchý koš. My jsme si bohužel moc nepomohli trestnými hody, takže Brno zaslouženě vyhrálo. Ale z naší strany to nebyl ostudný výkon a nemáme se za co stydět,“ podotkl pivot Kolína Jiří Jelínek.

„Zápas bych hodnotil pozitivně. Hráli jsme hodně dobře jak v útoku, tak v obraně. Samozřejmě tam pár chyb bylo, ale ohromně cenné vítězství v Kolíně, kde je hala taková trošku specifická a navíc Kolín tenhle rok hraje ve velký pohodě,“ řekl rozehrávač Brna Viktor Půlpán.

Body: Číž 20, Slavinskas 16, Jelínek 15, Šiška 10, Novotný 9, Mareš 7, Petráš 4 – Chatman 19, Bálint 16, Puršl 15, Půlpán 13, Mishula 11, Krakovič 6, Svoboda 6, Körner 3, Křivánek 3. Rozhodčí: Matějek, Kec, Jeřáb. Trojky: 30/11:28/11. Střelba 2 body: 32/13:46/26. TH: 30/22:11/7. Doskoky: 41:40. Chyby: 22:26. Diváků: 613. Průběh: 25:25, 42:52, 63:77.