„Utkání bylo hlavně soubojem týmů, které mají obrovskou marodku, a soubojem hráčů, kteří jindy nedostávají tolik prostoru. A my jsme to utkání zvládli lépe, vedli jsme celý zápas,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Byl to pro nás těžký zápas. Chybělo nám několik rozehrávačů, což hru týmu ovlivní a ovlivnilo. Když se Kolín postupem času dostal až do dvacetibodového vedení, už to bylo hodně složité,“ přiznal pardubický hráč Ozren Pavlović.

Oba týmy nastoupily do utkání bez několika opor (Půlpán, Williams – Šafarčík, Vocetka, Pajovič). S absencemi se lépe vypořádal Kolín, který se brzy dostal do dvouciferné výhody. V poločase sice vedl už pouze o sedm, ale ve třetí čtvrtině si vytvořil rozhodující náskok.

„Podle mého názoru byl klíč k výsledku především v našich ztrátách a z toho plynoucích snadných košů Kolína. Je hodně těžké vyhrát zápas, když uděláte 25 ztrát a dostanete možná 50 bodů po ztrátách, ze soupeřových protiútoků. To rozhodlo,“ konstatoval trenér Pardubic Levell Sanders.

Kolín již neměl šanci na postup do skupiny A1, chtěl si ale vylepšit dojem z posledních nepovedených zápasů. A to se mu povedlo. V Pardubicích vedl v průběhu hry dokonce o třiadvacet bodů (50:73). Domácí sice v posledních šesti minutách předvedli skvělou stíhací jízdu, kdy trefili šest trojek, obrovské manko ale nesmazali.

„Pardubice se nemohly dostat do rytmu, dostaly se do tempa až v poslední čtvrtině, kdy naši hráči trošku zatáhli ruční brzdu a mysleli si, že už je všechno hotové. Pardubice ale doma hrají velmi dobře, i v okleštěné sestavě předvedly, že jsou zdatný soupeř,“ podotkl Pavel Beneš.

Kolín porazil Pardubice v obou zápasech letošní sezony.

„V první řadě jsem rád, že jsme vyhráli. Byl to pro nás těžký soupeř. Měli jsme asi i trochu štěstí, protože někteří stěžejní hráči Pardubic byli zranění a při zápase se zranil ještě další rozehrávač, který je zastupoval. My jsme toho využili. Bojovali jsme, měli jsme nějaké doskoky, které nám pomohly v tom, abychom drželi vedení. Dostali jsme se na 20 bodů a v koncovce už se to jen kosmeticky upravilo,“ řekl kolínský rozehrávač Jiří Šoula.

Kolín v dalším průběhu sezony bude nastupovat bez Miloše Pajoviće,s nímž se klub dohodl na rozvázání smlouvy.

Kolín bude hrát skupinu A2, do které půjde s bilancí 7 vítězství a 15 porážek.

Body: Kohout 12, Pavlović 12, Švrdlík 11, McGaughey 9, Potoček 9, Svoboda 6, Jackson 5, Brožek 4, Nečas 4, Škranc 3, Výcha 3 – Walton 21, Bratčenkov 17, Číž 11, Thompson 10, Machač 8, Šoula 7, Dlugoš 5, Purifoy 5. Střelba za 2 body: 19:35/16:42. Trojky: 8:26/10:30. TH: 16:19/22:32. Čtvrtiny: 14:17, 18:22, 16:29, 30:16.