„Kdo trochu sleduje tuto soutěž, tak ví, že tato výhra v podstatě zaručuje Brnu postup do osmičky. Nás dostává do pozice, kdy musíme vyhrát poslední tři utkání, které hrajeme v Děčíně, Pardubicích a doma hostíme USK,“ podotkl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Pro nás to byl jednoznačně nejdůležitější zápas v dosavadním průběhu sezony. Podle prvních třech čtvrtin to tak vůbec nevypadalo. Tahali jsme za kratší konec a nemohli jsme najít naši hru jak v obraně, tak v útoku,ale naštěstí díky úsilí v poslední čtvrtině jsme zápas zvrátili. Je to pro nás ohromně cenná výhra,“ řekl hráč Brna Jan Kozina.

Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by Kolín měl prohrát. První čtvrtinu sice o bod prohrál, většinu času ale byl ve vedení. V průběhu třetí části dokonce vedl o šestnáct bodů (50:34). Hráči Brna sice do přestávky náskok mírně stáhli, Medvědi šli přesto do čtvrté čtvrtiny s jedenáctibodovým polštářem.
Jenomže i o tuto výhodu přišli. V posledních deseti minutách se karta obrátila. Kolín se herně trápil, Brno bylo jako polité živou vodou.

„Posledních pět minut to nebylo moc o trenérech. My jsme 35 minut přesně plnili, co jsme si řekli. Byli jsme lepší ve všech činnostech, dobře jsme bránili, ale posledních pět minut,“ posteskl si Pavel Beneš.

Zápas se rozhodoval v závěru, jak je v poslední době ve Spojích zvykem. Když se hosté ujali vedení 72:74, dokázal ještě kapitán Medvědů Číž odpovědět přesnou střelou za tři body a překlopit tak skóre opět na kolínskou stranu. Ale to bylo z pohledu domácích vše. Hosté potom proměnili těžký nájezd a po ztrátě Pajoviće a útočném faulu Purifoye se domácí již nedostali ani k případné střele na vyrovnání. Zápas tak uzavřel dvěma přesnými trestnými hody Geiger.

„Prostě máme hráče, kteří nedokáží dovést utkání do vítězného konce. Je to sedmá koncovka, kterou jsme letos prohráli do pěti bodů, a to je prostě problém. My přestaneme hrát, hráči propadají v obraně. Bohužel, tak to je.Pro nás je to těžká porážka, protože to pro nás bylo velice důležité utkání. Nezbývá nic jiného, než se zvednout a pokusit se vyhrát poslední tři utkání,“ burcuje Pavel Beneš.

„Bylo to pro nás náročné utkání, zvláště dva dny po utkání s Opavou. Museli jsme najít síly a po velké výhře jsem musel hráče držet při zemi. Byl to opravdu náročný zápas proti dobrému týmu, který je na domácí palubovce silný,“ uvedl trenér Brna Christianos Chougkaz.

„Prvních 35 minut hry jsme měli velké problémy. To, co se odehrálo poté, žádný trenér neovlivní. Hráči svou výhru vybojovali srdcem,“ dodal.

„Celý zápas jsme dělali to, co jsme měli. Bojovali jsme, dali jsme do toho všechno, ale bohužel,“ hlesl kolínský rozehrávač Jiří Šoula.

„Ve čtvrté čtvrtině přišla z naší strany ztráta herního rytmu, který jsme celou dobu měli a úplně jsme vypadli. Nedělali jsme, co jsme měli. V obraně jsme v zásadě neudělali posledních pět minut nic správně, a to dovedlo Brno k výhře,“ dodal Šoula.

Body: Purifoy 18, Walton 13, Číž 11, Machač 11, Thompson 11, Šoula 7, Pajović 4 – Roby 20, Geiger 17, Keely 15, Farský 10, Stegbauer 7, Kozina 4, Nehyba 3, Jokl 2, Vašát 2. Rozhodčí: Baloun, Linhart, Baudyš. Střelba 2 body: 46/21:43/20. Trojky: 18/7:20/7. TH: 18/12:25/19. Doskoky: 43:35. Chyby: 22:20. Diváci: 592. Čtvrtiny: 20:21, 20:13, 17:12, 18:34. Nejlepší hráč: Deremy Geiger (Brno).