„Mám radost z výhry. Doufám, že uděláme sérii dalších vítězství," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Více času byli ve vedení hosté, ale ani to jim nebylo nic platné. Důležitým faktorem bylo to, že jejich klíčový hráč Bohačík měl na svém kontě brzy tři osobní chyby a víc jak tři čtvrtiny nehrál.

Přesto si USK udržovalo mírný náskok. Na konci sedmnácté minuty byl sedmibodový. Ve třetí části ale přišla spanilá jízda Kolína. Ten stejně jako soupeř vedl v průběhu druhé půle nejvíc o sedm bodů. V závěru to na sebe vzal Horák, pro něhož nebyl žádný míč ztracený. Především dvě jeho smeče byly parádní. Naznačil tak soupeři, že tady prostě nevyhraje. A nevyhrál. Kolín dal zapomenout na desetizápasovou šňůru bez vítězství a nyní si připsal druhou výhru v řadě. Forma před play off graduje.

„USK je velmi nepříjemný soupeř a hodně těžko se s ním hraje. Mají dobrou a silnou obranu. My jsme dnes na sílu dosáhli skoro 90 bodů, což mě těší," podotkl Benáček.

„Kolín ukázal velké odhodlání dnešní utkání vyhrát. A vyhrál ho zaslouženě," uznal trenér USK Mirsad Alilović.

„Na druhé straně my jsme měli problém se sebou samými. Chovali jsme se jako děti. Ukazovali jsme na sebe čí je to chyba, kdo udělal chybu a co má dělat, ale nikdo se nezeptal sebe, co může udělat pro tým. Všechno to bylo v obraně, kde jsme si nepomohli," dodal nazlobený Alilović.

"Do prvního poločasu jsme vstoupili nekoncentrovaně, zejména z pohledu obrany. Útok jsme neměli tak špatný. Prospustili jsme spoustu backdorů a z toho vyplynula poločasová prohra. V šatně jsme si řekli jak máme zlepšit obranu a tak jsme také udělali. Donutili jsme udělat USK 17 ztrát, my jsme se naopak dopustili pouze tří ztrát. S tím se těžko prohrává. Pevně doufám, že nám tato výhra pomůže do play-off a že nás nabudí. Teď nás čekají dva zápasy s Opavou a Děčínem. Věřím, že je proměníme ve výhry," řekl po utkání kolínský rozehrávač Lukáš Rovenský.

Body: Skinner 22, Kerr 20, Horák 13, Hunt 13, Vocetka 10, Bakić 5, Dixon 4 – Feštr 27, Mareš 15, Bohačík 12, Šafarčík 9, Madsen 8, Primorac 6, Křivánek 3, Grunt 2. Rozhodčí: Vyklický, Kapl, Jedlička. Střelba 2 body: 43/28:31/25. Trojky: 18/4:21/7. TH: 25/19:15/11. Doskoky: 24:27. Chyby: 17:24. Diváků: 610. Průběh: 21:24, 37:43, 64:62. Hráč utkání: Michal Vocetka (Kolín).