„Pro nás je toto vítězství velké ze dvou důvodů. Za prvé, že se nám to už dlouho nepodařilo a potřebovali jsme nějakou vzpruhu, aby hráči měli opět nějakou radost z basketbalu. Za druhé, že máme obsáhlou marodku. Ač to tak nevypadalo, tak z postele šli Thompson a Pajović. Purifoy má problémy s loktem z utkání s Nymburkem. Takže pro nás je to velké vítězství, protože hráči do toho dali srdce,“ potěšilo kolínského trenéra Pavla Beneše.

Utkání bylo od začátku vyrovnané. Ani jeden tým se v průběhu zápasu nedostal do dvouciferné výhody.

„Utkání bylo vyrovnané od začátku do konce. Když jsme vedli o pět bodů, tak nás USK dotáhlo a šlo zase ono do pětibodového vedení. Výhru jsme vybojovali v závěru,“ podotkl Pavel Beneš.

Jestliže chtěl Kolín ještě pomýšlet na postup do skupiny A1, musel Pražany porazit o 23 bodů. To se mu však nepovedlo.

„Jsme všichni moc rádi, že jsme po měsíci konečně vyhráli. Řekl bych, že utkání bylo takové úmornější. My jsme konečně předvedli něco i na obranné polovině, což asi rozhodlo. Útok máme slušný vždy, ale proti USK jsme konečně bránili. Až na závěr, kdy naše obrana byla taková kostrbatá. Utkání jsme ale zvládli,“ uvedl kolínský rozehrávač Adam Číž.

„Kolín vyhrál zaslouženě,“ konstatoval trenér USK Dino Repeša.

„V zápase jsme měli mnoho příležitostí měnit hru a řídit ji, ale dali jsme pouhé dvě tříbodové střely z devatenácti pokusů a v prvním poločase jsme několikrát ztratili vedení. To byl hlavní důvod naší porážky,“ dodal Repeša.

Základní část zakončí Kolín v sobotu 2. února v Pardubicích.

Body: Číž 17, Bratčenkov 16, Walton 14, Thompson 9, Machač 8, Purifoy 5, Pajović 4, Dlugoš 3, Šoula 3 – Appleby 20, Vukosavljević 16, Sehnal 14, Stevanovic 14, Mareš 4, Böhm 2, Křivánek 2, Petružela 2, Tůma 2. Rozhodčí: Blahout, Kapaňa, Jedlička. Střelba 2 body: 34/17:43/25. Trojky: 26/11:19/2. TH: 17/12:24/20. Doskoky: 34:38. Chyby: 23:22. Diváků: 602. Průběh: 19:15, 38:35, 54:56. Hráč utkání: Adam Číž (Kolín).