Půjde o souboj sousedů v tabulce, kolínský GEOSAN se nachází na šestém místě, zatímco ústecká Sluneta na místě sedmém.

V prvním vzájemném utkání se z výhry radovalo Ústí nad Labem, které v GEOSAN aréně ovládlo přelom třetí a čtvrtou čtvrtinu utkání a zvítězilo rozdílem 20 bodů 104:84.

Medvědy tak čeká reparát, který by při úspěšném složení mohl znamenat prakticky jistou účast v nadstavbové skupině A1.

V týmu trenéra Jana Šotnara hraje prim stálice a ligová hvězda posledních let Lamb Autrey, aktuální Hyundai MVP měsíce listopadu a také Spencer Svejcar, který působí v Ústí už pátou sezonu.

Pod košem operuje Delvon Johnson s Ladislavem Peckou, na perimetru Brandon Alston, a Dalibor Fait, který svými spektakulárními dunky baví celou soutěž a také nejnovější akvizici Kaleba Josepha. Z mladých hráčů dostává prostor ve hře zejména Jan Karlovský a Johan Haiblík spolu s Martinem Davidem.

„Tým Honzy Šotnara ukazuje, že se s ním musí počítat v boji nejen o skupinu A1. V posledních zápasech má Ústí dobrou formu, potrápilo doma i Nymburk, se kterým hrálo tři čtvrtiny naprosto vyrovnanou partii. My se musíme poučit zejména z našeho prvního vzájemného utkání, kde jsme na pět minut vypadli z rytmu a stálo nás to zápas. Především musíme eliminovat Lamba Autreyho, který je v útoku velmi kreativní,“ řekl kolínský asistent Filip Rytina.

Utkání na severu Čech začíná v 17 hodin.