Kolínský tým se s děčínskými Válečníky utkal ve 2. kole a na domácí palubovce padl 75:91. V tomto utkání nejvíce trápil kolínskou obranu rozehrávač Ondřej Šiška, který zaznamenal 16 bodů, k nimž přidal i 7 asistencí a byl tak zároveň i nejužitečnejším hráčem Děčína. V závěsu za ním byl se 14 body Pavel Grunt, který je však aktuálně na listině zraněných hráčů a jeho místo zaujal ex-kolínský Filip Vukosavljević, který do Děčína zamířil před nedávnem.

Obrana Medvědů se však bude muset soustředit i na pokrytí zaoceánských posil Autreyho s Carlsonem, kteří patří k hlavním zbraním trenéra Grepla. Prvně jmenovaný je s průměrem takřka 16 bodů na utkání nejlepším střelcem Válečníků. Pozor si budou muset dát také na druhého rozehrávače Feštra, ostrostřelce Kroutila, nebo v každém utkání efektivního Tomáše Pomikálka.

‍"V utkání na děčínské palubovce bychom se chtěli prezentovat tak, jako 32 minut zápasu v Opavě. Víme, že nás čeká velmi tvrdé a náročné utkání, ovšem musíme se na to připravit, především po mentální stránce," řekl asistent Kolína Filip Rytina.