Z obou předchozích zápasů odešli Medvědi poraženi, když je trápila střelba zpoza tříbodového oblouku, což až do vynucené přestávky zapříčiněné nákazou Covid-19 byla právě jejich největší zbraň.

„I přes dvě porážky je v našem týmu stále pozitivní atmosféra. Náš tým ukázal v posledním utkání v Pardubicích velký charakter i týmové ducha, když jsme se dokázali vrátit do takřka již ztraceného zápasu. Z Folimanky chceme přivést výhru a pojistit si tak třetí místo ve skupině A1. Věřím, že jsme na utkání dobře připraveni a po utkání bude panovat spokojenost na naší straně,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Mezi klíčové hráče Sov z Folimanky patří jednoznačně Ondřej Sehnal, který se probojoval i do reprezentačního kádru a v uplynulé kvalifikaci odehrál velkou porci minut jak proti Litvě, tak i proti Belgii. Stálicí a hvězdou týmu je pak kapitán Michal Mareš, který je nejnebezpečnější střelbou zpoza tříbodové oblouku, stejně jako Jan Štěrba. Pod košem pak dominuje ex-svitavský Domagoj Proleta.

V minulých dnech vyvolaly Sovy velký rozruch na české basketbalové scéně, když do konce této sezony angažovali Blakea Schilba, naturalizovaného reprezentanta České republiky, který byl jedním z klíčových hráčům Lvů při historickém úspěchu v podobě 6. místa na MS v Číně v roce 2019 a právě proti Medvědům by se měl poprvé po 12 letech znovu představit v utkání nejvyšší české soutěže.

„Nečeká nás nic lehkého, ale po příchodu Blakea Schilba, hráče s extra kvalitou, máme ambici s Kolínem vyhrát. Chceme zpět na vítěznou vlnu a snažit se setrvat na čtvrté příčce. Měli jsme teď deset dní pauzu, tréninkově jsme pracovali a uvidíme, jak se nám to podaří zakomponovat do herního systému při utkání,“ řekl trenér USK Dino Repeša.

Kolín se s USK Praha v letošní sezoně NBL utkal již třikrát a pokaždé se z výhry radoval domácí tým. Bude to platit i tentokrát?