„Brno má úplně jiný tým než před měsícem. Respektovali jsme ho. Kluci ale odvedli výbornou práci, hlavně ve druhém poločasu v obraně a já jim chci pogratulovat a poděkovat. Udělali jsme další krok do první šestky," konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

„Jeli jsme do Kolína na horkou půdu, na které mnohé týmy letos nechaly skalp. Doufali jsme, že využijeme marodky Kolína jejich docela důležitých hráčů a že to nějak takticky zvládneme. Měli jsme ale dnes problém s koncentrací několika hráčů. Ti nebyli na úrovni, na které jsem očekával," posteskl si trenér Brna Zoran Helbich.

Domácí trenér se musel opět obejít bez marodů Bakiče, Horáka a Ličartovského. Na druhou stranu mohl počítat s uzdraveným Čížem a nováčkem z Ukrajiny Udodenkem.

„Jsem na hráče hrdý, protože máme celou sezonu problémy se zraněním hráčů, ale nebrečíme ani si nestěžujeme a hrajeme zápas od zápasu. Nevím, jak který tým by se s tím vypořádal, že nehrají hráči jako Bakič, Horák a Ličartovský. Číž do této doby vůbec nehrál a toto byl jeho první zápas. Skinner netrénoval čtyři dny, Machač byl nemocný, a tak jsem před dnešním zápasem měl obavy. Ale kluci zahráli skvěle a ještě jednou jim gratuluji," dodal Benáček.

Medvědi téměř celé utkání vedli. Soupeř se ale dlouho držel na dostřel. O výhře rozhodli v průběhu čtvrté čtvrtiny. Postupně si začali budovat luxusní náskok. Ten narůstal do obřích rozměrů. V jednu chvíli byl až 28 bodový. Domácí trenér tak dal příležitost i třem mladíkům. V jednu chvíli hráli po bok po boku Lukáš Koláčný, Lukáš Rovenský a David Bálek. Svým výkonem určitě nezklamali.

Vůbec ze strany domácích to byla exhibice. Hlavně řádila dvojice Kerr – Machač. Prvně jmenovaný zaznamenal 12 bodů a zejména 16 doskoků. Kapitán Kolína přidal 24 bodů, 8 doskoků, především ale 2 bloky. V jeho podání jev téměř nevídaný. Ovace byly na místě.

„Dnešní zápas dopadl přesně podle našich představ. Zahráli jsme dobře jak v útoku, tak obraně, kde jsme hráli hodně kolektivně a díky našim fanouškům jsme se cítili skvěle. Tímto jim chci také popřát vše nejlepší do nového roku," řekl po utkání nejlepší hráč zápasu David Machač.

„Zápas rozhodl druhý poločas, kdy Kolín ukázal svoji typickou hru. Dostal se do laufu, dával střely a my jsme se úplně sesypali a přestali jsme hrát. Pak už jsme nebyli Kolínu důstojným soupeřem," přiznal pivot Brna Jan Tomanec.

„V prvním poločase to trochu šlo, zlobili jsme pick and rollem, ve druhém poločase jsme ale přestali hrát a to rozhodlo o celém zápase a i o možnosti se tady porvat o body," dodal.

„Nedá se nic dělat. Jedeme dál a soustředíme se na domácí zápasy. Kolínu gratuluji ke skvělému výkonu a osobně gratuluji Davidovi Machačovi za ty bloky," dodal Zoran Helbich.