„V domácím utkání chceme navázat na zlepšené výkony z poslední doby, zejména na obranné polovině hřiště,“ uvedl asistent Kolína Filip Rytina.

Družstvo z Folimanky se v letošní sezoně spoléhá zejména na výkony čtveřice zahraničních posil Applebye – Stevanoviće – Mariće a Prolety. Zejména první zmíněný, Američan Appleby, který hájí barvy USK Praha již druhou sezonu, je jednou z největších útočných zbraní. Jeho statistiky mluví za vše, 14 bodů a 5 asistencí na zápas.

Srbové Stevanović s Marićem znamenají velkou hrozbu v podobě střel zpoza tříbodového oblouku a centr Proleta diktuje tempo pod oběma koši. Z českých hráčů je důležitou postavou týmu rozehrávač Ondřej Sehnal, který k 11 bodům na utkání přidává i takřka 7 asistencí.

Kapitán Sov Michal Mareš také nesmí být opomíjen zejména pro svou produkci střelby za tři body. Důležitou součástí týmu jsou i Křivánek se Štěrbou.
Pražané jsou s bilancí 10 výher a 10 porážek na sedmém místě tabulky. Kolín je dvanáctý.

„Všichni víme, že nás čeká fyzicky náročné utkání. Musíme však sebrat síly a zabojovat o další vítězství,“ dodal Filip Rytina.

Utkání v hale Spojů začne tradičně v 17.45 hodin.