Koncepční práce trenérského dua Růžička - Pivoda nese v této sezoně ovoce. Svitavský tým doposud odešel poražen pouze z pěti utkání a radost z vítězství poznal hned jedenáctkrát.

Dirigentem hry je hvězdný rozehrávač Roman Marko, jehož služby si jeho zaměstnavatel nově prodloužil až do roku 2021. Stejně tak Pavel Slezák podepsal nový kontrakt a i o jeho produkci se budou ve Svitavách opírat až do roku 2021. Dále v týmu Turů nalezneme velezkušeného Jiřího Jelínka s Tomášem Teplým a mladé české hráče Svobodu, Kotáska, Welsche a Kováře a i tento čtyřlístek značnou měrou pomáhá k dosavadním úspěchům.

I v letošní sezoně nalezneme na soupisce svitavského mužstva posily ze zámoří, kterými jsou Sean O'Brian a Justin Aiken, který nahradil v průběhu sezony ex-ostravského Russella Woodse.

„Do utkání se Svitavami jdeme s chutí uspět a zvrátit tak před domácím publikem naší aktuální černou sérii. Pokud budeme předvádět kolektivní a aktivitou hýřící výkon, máme určitě na to Svitavy na domácí palubovce porazit," uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

Utkání v hale Spojů začíná v 17.45 hodin.