„Jsem za vítězství strašně rád, protože každé domácí vítězství se počítá a doufám, že nás nakopne do dalších domácích zápasů, které potřebujeme vyhrávat,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. A možná i chytřejší v poslední čtvrtině. I když jsme jednu chvíli hráli na hranici našich možností, tak zase odjíždíme s prázdnou,“ posteskl si trenér Jindřichova Hradce Karel Forejt.

Sázkové kanceláře jasně favorizovaly Kolín, vždyť Jindřichův Hradec z dosavadních čtrnácti odehraných kol ani jednou nevyhrál.

Jenomže v Kolíně byli Jihočeši velmi blízko senzace. Od začátku ukazovali, že nepřijeli s poraženeckou náladou. S Kolínem drželi krok, občas se dostali do vedení. Skvěle odehráli zejména třetí část, kterou díky dalekonosným střelám vyhráli 36:20, dokonce nastříleli 18 bodů v řadě a po třiceti minutách vedli o šestnáct bodů.

Kolín vypadal na ručník. Nic mu nevycházelo. Pomohla mu krátká přestávka mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou. Následně za dvě minuty zaznamenal devět bodů v řadě, čímž odstartoval parádní stíhací jízdu. Když dvě minuty před koncem zaznamenal Skinner koš s faulem, dostal se Kolín do vedení o tři body. A to už nepustil. Závěrečnou část vyhrál drtivým rozdílem 29:8.

„Šli jsme do utkání s nějakým záměrem, který se nám bohužel nedařil. V prvním poločase vůbec. Drželi jsme se jej i ve třetí čtvrtině. I když jsme ji prohráli, utkání se tam zlomilo v tom, že soupeř se snažil střílet pouze z dlouhé vzdálenosti a měl velkou úspěšnost. Ve třetí čtvrtině nehrál vůbec z vymezeného území, což začínala být voda na náš mlýn. Jsem spokojen pouze s poslední čtvrtinou. Ne s tím, že jsme ji vyhráli 29:8, ale zejména s nasazením,“ řekl Pavel Beneš.

„Dostali jsme se do velmi slibného náskoku 16 bodů, ale ani to nestačilo, protože jsme neudělali poslední krok. A ten krok jsme neudělali, protože hrajeme ve velmi úzké rotaci. To není výmluva, ale realita. Ti klíčoví hráči, kteří nám náskok vybudovali, tak v závěru nemohli. Druhá věc, která rozhodla, byla ta, že Kolín neztratil víru ve vítězství. My navíc poslední čtvrtinu odehráli bez organizátora. Bez rozehrávače,“ dodal zklamaný Forejt.

Body: Skinner 21, Bakič 18, Šafarčík 13, Číž 12, Horák 8, Pajovič 6, Vocetka 5, Dokoupil 4, Machač 2 – Upchurch 28, Petrič 18, Stegbauer 16, Zuzák 8, Bašta 6, Fait 5, Novák 2, Stojilkovič 1. Střelba 2 body: 52:27/37:20. Trojky: 20:4/27:11. TH: 30:23/17:11. Diváků: 600. Čtvrtiny: 17:16, 23:24, 20:36, 29:8. Nejlepší hráč: Lee Skinner (Kolín).