Kolínskému týmu patří aktuálně s bilancí 7 výher a 6 porážek šesté místo v tabulce, Hradec Králové má přesně opačnou bilanci a patří mu osmé místo, tedy poslední postupové do skupiny A1.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Prostějov (4:2)
Prosincové menu kozlů je chudší, o to důležitější. Bude se lámat chleba

Tým trenéra Lubomíra Peterky v této sezoně spoléhá především na produkci svých zahraničních hráčů. Na soupisce jsou hned tři hráči srbské národnosti, konkrétně dirigent hry Pedja Stamenković, Nikola Pešaković a Nikola Vujović. Dále slovenský pivot Peter Sedmák a Ozren Pavlović z Chorvatska. Z českých hráčů je nejvytíženější trojice David Škranc, Adam Goga a Jiří Šoula.

„Hradec Králové je nevyzpytatelný tým. Prakticky vždy s ním hrajeme vyrovnaná a dramatická utkání. Naším primárním cílem bude eliminovat hru rozehrávače Stamenkoviće. Pokud se nám to podaří, věřím, že utkání zvládneme dovést do vítězného konce,“ řekl kolínský asistent Filip Rytina.

Proti Hradci bude v kolínském dresu poprvé připraven nastoupit Ian Rogers Dubose. Dvaadvacetiletý absolvent univerzity Wake Forest v loňské sezoně v NCAA I divize doručoval v průměru přes 10 bodů a 5 doskoků na utkání. Do Kolína přichází na 14 denní zkoušku, teprve pak se trenéři rozhodnou, jestli v kádru zůstane.

Hokejový obránce Ján Niko
U kozlů končí obránce Ondřej Kachyňa, mužstvo posílí jiný bek Ján Niko