Oba týmy nastupovaly do vzájemného zápasu se stoprocentní bilancí. Diváci tak na vlastní oči viděli přímý souboj o průběžné vedení v tabulce.

Lépe ho nakonec zvládl soupeř ze Slovenska, který do utkání vstoupil aktivněji a do poločasové přestávky si vybudoval desetibodové vedení. Dařilo se mu zejména z dlouhé vzdálenosti, během dvaceti minut proměnil deset trojek, za celý zápas pak osmnáct.

To už Kolín hrál bez svého trenéra, který v 16. minutě musel opustit své místo, protože domácí lavička dostala druhou technickou chybu.

Bylo to poté, se jí nelíbily výroky rozhodčích, kteří v některých momentech pouštěli ostřejší hru, která připomínala ragby. V té době prohrával Kolín 48:60.

Přestože Medvědi cítili křivdu, bojovali i za svého trenéra. Na začátku čtvrté čtvrtiny se jim podařilo vyrovnat, když Slavinskas proměnil dvě šestky. Hala bouřila. V nádherné atmosféře ale následně hosté zaznamenali osm bodů v řadě a opět odskočili do trháku. Na ten už Kolíňáci nedokázali reagovat. Poprvé se tak museli sklonit před uměním soupeře.

Body: Mareš 24, Slavinskas 20, Šiška 15, Lošonský 7, Petráš 6, Číž 5, Křivánek 2 – Stuckey Jr. 27, Gasic 23, Volarik 16, Podojak 7, Jenkins 6, Danielic 5, Skvasik 3, Dolnik 2, Pendic 2. Čtvrtiny: 21:24, 21:28, 22:14, 15:25.