„Ačkoliv koncovka utkání vypadala velmi těsně, může se zdát, že vyhrálo šťastnější družstvo, podle mého názoru tomu tak není. Soupeř vedl 39 minut a zaslouženě vyhrál,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Máme radost z výhry, ale výkony některých hráčů byly na pováženou. Musíme si to rozebrat, trochu se vrátit na zem,“ konstatoval trenér Svitav Lubomír Růžička.

Kolín měl velmi špatný vstup do zápasu. Brzy prohrával 2:11, pak se však jeho hráči dostali do správné provozní teploty a začali postupně manko smazávat. Po první čtvrtině prohrávali o tři body, v poločase o pět.

V pětadvacáté minutě po koši Šafarčíka poprvé vedli (58:56). Mohlo se zdát, že přišel obrat. Vedení domácích mělo ale jepičí život. Svitavy zaznamenaly šňůru třinácti bodů v řadě. Kdekdo už Medvědy odsoudil. Ti však předvedli bojovné srdce. Do konce třetí části snížili ztrátu na pět bodů.

Ta na začátku čtvrté periody opět narostla, tentokrát na devět bodů. Ani tentokrát se hráči Kolína nepoložili. Předvedli několik dobrých akcí a přesných tref, dařilo především ostrostřelci Šafarčíkovi, a dvě minuty před koncem vedli o bod 89:88.

V nervózní koncovce dokázal svitavský tým proměnit nabídnuté trestné hody, kdežto kolínské mužstvo mělo s touto herní činností velký problém. Když se k tomu přidalo chvilkové nedorozumění a minuté trojky, byla z toho těsná porážka.

„Proti druhému týmu tabulky jsme odehráli slušné utkání. Kousali jsme co to šlo, ale došly nám bohužel síly. Měli jsme v první, druhé a čtvrté čtvrtině tři propady, které jsme pak museli dotahovat a ty nás stály vítězství,“ podotkl Pavel Beneš.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit dobře, a to se nám povedlo. Pak ale nastala naše klasika, pracně jsme si vypracovali vedení, které ale bylo za dvě minuty pryč. A museli jsme zase začínat znovu. Když už jsme byli plus třináct, tak jsme vlastními ztrátami dali Kolínu šanci na vítězství. Díky bohu, že nám zahrál O´Brien. Byl výborný, a to vítězství jde hlavně za ním. V Kolíně se lehce nevyhrává, o to více jsme za vítězství rádi,“ řekl svitavský rozehrávač Roman Marko.

„Svitavy vyhrály zaslouženě. Vedly bez minuty celý zápas,“ sportovně přiznal nejlepší hráč Kolína Petr Šafarčík.

Ani jeho 31 bodů k výhře nepomohlo.

„Přestože jsme prohráli, najdu na utkání jedno pozitivum. Po výbuchu v Hradci Králové přišla obrovská změna. Tušil jsem, že se nebude minulé kolo opakovat, to snad ani nejde. Každý si musí uvědomit, že bez práce, kterou jsme udělali v posledních pár dnech, to prostě nepůjde. Když v tom budeme pokračovat, myslím si, že výkony půjdou nahoru. Je to dobrý odrazový můstek pro další zápasy,“ dodal Šafarčík.

Body: Šafarčík 31, Walton 22, Thompson 13, Číž 9, Pajović 8, Machač 4, Šoula 3 – O´Brien 29, Puršl 16, Svoboda 13, Marko 12, Aiken 7, Kotásek 5, Kovář 5, Slezák 3, Teplý 3, Welsch 2. Střelba 2 body: 54/21:33/21. Trojky: 20/8:30/13. TH: 32/24:19/14. Doskoky: 36:45. Chyby: 21:28. Diváků: 628. Čtvrtiny: 16:19, 27:29, 21:21, 26:26. Hráč utkání: O´Brien Sean (S).