„USK bylo třicet minut výrazně lepší a po zásluze vyhrálo,“ přiznal trenér Kolína Pavel Beneš.

„Během reprezentační pauzy jsme se důsledně věnovali tréninku, jak nahradit zraněné Sehnala s Petruželou. A podle výsledku se nám to očividně podařilo,“ řekl spokojený trenér USK Dino Repeša.

Vstup do zápasu patřil Kolínu. Po první čtvrtině si vypracoval osmibodové vedení. To ve druhé desetiminutovce po koši Thompsona s faulem navýšil na jedenáct bodů. Z dvouciferného vedení se však Medvědi neradovali dlouho. Sovy zpřesnily hru, přitvrdily v obraně a Kolínští najednou ztráceli půdu pod nohama. Do poločasu se utkání vyrovnalo a USK šlo po dvaceti minutách hry do dvoubodového vedení 43:41.

Rozhodující pro další vývoj byla třetí část. Pražané ji jasně opanovali. Rychle si vybudovali dvouciferné vedení a kolínští hráči byli jako opaření. Inkasovali hrozivých 34 bodů a do zápasu se již nevrátili.

„Do obou poločasů jsme vstoupili špatně. V podstatě jsme nehráli to, co jsme chtěli, byli jsme nedůrazní a byli jsme všude o krok pozdě. Proto také mělo USK vysokou úspěšnost střelby jak za dva, tak za tři body. Za to může naše špatná obrana. Byli jsme všude pozdě,“ posteskl si Pavel Beneš.

Našel i jednu z možných příčin. „Je to také způsobené tím, že jsme celý týden kvůli nemocem a zraněním trénovali v šesti až v osmi lidech. To není ideální a ta nerozehranost je na nás prostě vidět. Poslední tři čtvrtiny, i když jsme se snažili měnit obrany, nebo hráče, nefungovalo prostě nic,“ dodal.

„Byl to pro nás těžký zápas, hlavně kvůli absenci zraněných Sehnala a Petružely. Do toho jsme měli problém s fauly a do to se zranil v průběhu Appleby. Toho jsme museli tak pošetřit a nedávat jej do hry, když to nebude nutné. I přesto jsme to zvládli a odskočili jsme ve druhém poločase až na třicet bodů,“ potěšilo hráče utkání Michala Mareše.

Kolín nedokázal využít absence dvou klíčových hráčů soupeře Sehnala a Petružely a přímý souboj o vedení v tabulce jasně prohrál.

„Vyhrál lepší tým. My jsme to vůbec nezvládli. Nemohli jsme se trefit do koše a USK se naopak trefovalo nadprůměrně. A to rozhodlo. Navíc v obraně jsme nepředvedli to, co jsme chtěli,“ podotkl kolínský rozehrávač Theodor Dlugoš.

Body: Machač 16, Walton 16, Purifoy 13, Thompson 13, Bratčenkov 9, Dlugoš 5, Novotný 5, Číž 3, Zollo 2 – Křivánek 23, Vukosavljević 23, Mareš 18, Appleby 12, Stevanovic 10, Tůma 9, Böhm 6, Štěrba 2. Rozhodčí: Baloun, Kurz, Baudyš. Střelba 2 body: 40/22:37/24. Trojky: 28/8:22/12. TH: 21/14:33/19. Doskoky: 28:41. Chyby: 28:22. Diváků: 587. Čtvrtiny: 25:17, 16:26, 15:34, 26:26. Hráč utkání: Mareš Michal (USK).