Kolín v Ostravě uzavřel šňůru tří venkovních duelů na půdě soupeřů. Po výhře na USK slavil i v Moravskoslezském kraji.

Medvědi od začátku vedli. Náskok postupně navyšovali. Po třech čtvrtinách byl stav 49:73. O vítězi se zdálo být rozhodnuto. Domácí však nesložili předčasně zbraně a zaveleli k mohutné stíhací jízdě. Dostali se na dostřel pouhých dvou bodů. Kolín v závěru podržel kapitán Číž, který si vzal koncovku do svých rukou a zejména díky přesným trestným hodům dovedl Medvědy k důležitému vítězství.

„Neříkám to často, ale vyhráli jsme zaslouženě. Pětatřicet minut jsme byli lepší,“ uvedl trenér Pavel Beneš.

Body: Bažant 22, Stanojevič 19, Bohačík 13, Boggs 10, Alleyn 7, Zaharijevic 6, Choleva 3, Nábělek 3 – Thompson 28, Číž 18, Purifoy 12, Novotný 10, Machač 9, Bratčenkov 5, Šoula 4, Zollo 2. Rozhodčí: Hošek, Nejezchleb, Scholze. Střelba 2 body: 38/21:40/22. Trojky: 24/11:28/9. TH: 12/8:27/17. Doskoky: 32:40. Chyby: 25:17. Diváků: 300. Čtvrtiny: 21:33, 16:15, 12:25, 34:15.