„Tým Olomoucka se opírá o silné individuality. Naším úkolem je zastavit útočnou kvalitu soupeře týmovou obranou. Především se však potřebujeme rehabilitovat za velmi nepovedené poslední utkání a chceme tak strhnout vítězství na naší stranu,“ říká před středečním střetnutím kolínský trenér Pavel Beneš.

V uplynulém kole se Olomoucko radovalo z domácího vítězství nad Opavou, když vyhrálo o pouhý jeden bod šťastným košem Jiřího Dedka v posledních vteřinách utkání. To tým trenéra Beneše nezvládl zápas na palubovce Svitav a prohrál vysoko 68:104. Takže je jasné, že Medvědi udělají před domácím publikem vše proto, aby tuto porážku odčinili a vrátili se na vítěznou vlnu.

V kádru Olomoucka se přes léto udály velké změny. Do Prostějova, kde tento tým sídlí, se vrátil reprezentant Lukáš Palyza, který se po ročním angažmá v polské Tauron lize vrátil do Kooperativa NBL. Zatím je jedním z tahounů týmu, především na útočné polovině, když zapisuje v průměru přes dvacet bodů na utkání a díky tomu je i nejlepším střelcem celé soutěže.

Další zbraní Olomoucka je trojice hráčů z USA Dunans, Douglas a Smith, která se skládá v průměru na takřka pětačtyřicet bodů v zápase, takže i tady bude záležet na tom, jak se Medvědi popasují s obranou této úderné trojice. (kub)