„Opava je velmi silný soupeř s nepříjemnou zónovou obranou. Jejich obrovskou výhodou je, že mají kádr dlouho pohromadě, včetně trenéra. Není náhoda, že se opakovaně drží v tabulce nahoře. Takže Opavu respektujeme, ale nebojíme se jí. Samozřejmě ji doma budeme chtít porazit," řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

Oba soupeři mají po dvaceti kolech NBL naprosto vyrovnanou bilanci. V kolínské hale Spojů tak v sobotu dojde k utkání tabulkových sousedů. Bude se bojovat o čtvrtou příčku, kdo zvítězí, tak ji uzme pro sebe.

VE HŘE O POSTUP JE NĚKOLIK VARIANT

V čem je nyní postavení obou celků odlišné, to je jistota a nejistota umístění v elitní šestce, která bude bojovat v nadstavbové části jen mezi sebou. Slezané ji získali po vítězství nad Prostějovem, nahrává jim lepší bilance vzájemných zápasů s Ústím nad Labem.

Situace kolínských Medvědů je však nesmírně zamotaná. Ve hře je ještě několik variant. Pokud zdolají Opavu, není co řešit, skončí stoprocentně na čtvrtém místě, protože s Opavou budou mít lepší vzájemné zápasy a i v případné minitabulce s Opavou a USK by na tom Medvědi byli nejlépe.

Pokud by ale Kolín s Opavou doma padl a pak následně prohrál i poslední kolo ve Svitavách, hrozil by mu pád na sedmé místo. Aby se tak stalo, musely by ho přeskočit týmy Ústí a USK Praha, které se nyní o víkendu střetnou na severu Čech.

Prvním předpokladem je výhra ústeckých Pand maximálně o 23 bodů. Pokud by Ústí prohrálo, nebo naopak zvítězilo o více než 23 bodů, měl by Kolín šestku jistou bez ohledu na své výsledky. A druhým předpokladem by pak bylo vítězství obou soupeřů ve 22. kole, v němž Ústí míří do Děčína a USK přivítá Ostravu. Pak by se všichni tři rivalové srovnali na bilanci 11 výher – 11 porážek, v minitabulce vzájemných zápasů by na tom bodově byli také stejně, ale Medvědi by v tomto srovnání měli nejhorší skóre.

„Opticky nebo na papíře vypadáme velmi dobře (úsměv). Situace je zamotaná, jde nám o hodně, ale já tvrdím, že je to takové ve všech zápasech. Můžeme potvrdit čtvrté místo, ale také se může stát i to, že dvakrát prohrajeme a stejně v šestce zůstaneme," podotkl Benáček.

Jak vše dopadne, ukáže sobotní mač. Ten v hale Sojů začíná netradičně v 18 hodin.