Aby se tak stalo, musí se splnit několik podmínek. Medvědi doma musí bezpodmínečně porazit druhé Pardubice, zároveň Olomoucko nesmí doma zvítězit nad Brnem a Ústí nad Labem nesmí vyhrát v Opavě.

Jestli se tak stane, bude mít Kolín s předstihem jisté play off. Jestli ne, bude hrát ve skupině A2, odkud se do vyřazovací části podívají dva nejlepší týmy.

„S Pardubicemi se během krátké doby potkáváme již potřetí. Dvakrát jsme odešli poraženi. Soupeř má tým velmi dobře složený. I přes to, že jsou Pardubice favoritem, na nás je, abychom předvedli kvalitní výkon a bojovali o velmi důležité vítězství,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Chceme vyhrát každé utkání, ať je to s Nymburkem, Jindřichovým Hradcem, nebo teď s Kolínem. I my máme velkou motivaci, protože chceme jít do skupiny A1 v co nejlepší pozici. Pro utkání v Kolíně bude naším cílem hrát svoji hru, tedy velmi dobrou obranu, co nejrychlejší přechod do protiútoku a v postupném útoku být trpěliví, pečlivě si hledat prostor pro zakončení,“ uvedl trenér Pardubic Tomáš Bartošek.

Závěr základní části není ze strany Medvědů ideální. Třikrát v řadě prohráli, nestačili na mistrovský Nymburk, třetí Opavu, nyní narazí na druhé Pardubice.

Naopak Beksa je na tom z hlediska zápasové šňůry přesně opačně třikrát v řadě vyhrála, přičemž pokaždé nastřílela více než 92 a inkasovala méně než 79 bodů.

„Kolín je v situaci, kdy potřebuje vyhrát, a tomu bude nepochybně odpovídat i nasazení jeho hráčů,“ předeslal Bartošek.

Kolín se v letošní sezoně s Pardubicemi utkal již třikrát a pokaždé prohrál. Jednou v NBL, dvakrát v Českém poháru.

Kolín zažívá specifickou sezonu. Kvůli rekonstrukci haly musel celou první polovinu základní části odehrát na palubovkách soupeřů. Druhou zase před vlastními fanoušky. Doženou ho do play off?

Utkání v hale Spojů začíná v 18 hodin. 

Vzájemné zápasy

Kolín – Ústí
92:95 a 81:97

Kolín – Olomoucko
83:70 a 106:85

Olomoucko – Ústí
104:83 a 83:79

Los 22. kola

Kolín – Pardubice
Olomoucko – Brno
Opava – Ústí