Během dvou let v NBL vyzkouší po Hradci Králové a Olomoucku už dres třetího klubu. Odchovanec olomouckého a prostějovského basketbalu si zahrál i NCAA divize I za Fordham Univerzity.

”Pro příchod Davida Pekárka jsme se rozhodli na základě posilování ostatních týmů před play-off. Jsme si vědomi, že právě proto bude play-off velice těžké a my nechceme naši veleúspěšnou sezonu a dosavadní výsledky nechat jen tak být. Došli jsme až sem a v play-off chceme jednoznačně uspět. Od Davida si slibujeme, že nám pomůže, nejen tím, že rozšíříme naši hráčskou rotaci, ale získáváme dalšího zkušeného hráče na perimetr, kde bude David u nás nastupovat,” řekl generální manažer Medvědů a také jejich letošní lodivod Miroslav Sodoma.

Za poslední dva a půl měsíce to je třetí posila Kolína. Již dříve angažoval Jana Křivánka, čerstvě pak přidal na soupisku belgického rozehrávače Francise Torreborreho.

“Jsem rád, že jsme se s Kolínem dohodli do konce sezony. Budu se snažit týmu pomoct jak jen bude třeba a završit sezonu úspěšnou cestou v play-off,“ uvedl David Pekárek.