Do hlasování se zapojilo téměř 500 fanoušků, uvedl Miroslav Sodoma, který působí jako manažer kolínských basketbalistů. „Maskot do sportu patří. Chtěli jsme ho nějak pojmenovat, jednoznačně jsme se rozhodli, že ho mají pojmenovat fanoušci,“ řekl.

Medvěda Beryho – tehdy ještě nepojmenovaného – však prezentovali jako nového člena týmu. „Na každém ligovém dresu musí být jméno hráče. Proto jsme fanoušky vyzvali, aby v prvém kole navrhovali jména – celkem jich bylo zhruba čtyřicet. Z toho jsme jich vybrali pět, o kterých fanoušci pak hlasovali,“ popsal Miroslav Sodoma.

Nový maskot basketbalistů Bery se tak bude objevovat na utkáních, charitativních událostech, jako je třeba vánoční maraton, ale i na propagačních materiálech. „Medvěd i vyrazí za dětmi do škol a školek s hráči z Áčka, kteří za dětmi chodí v době vyučování,“ podotkl manažer basketbalistů.

Autorkou vítězného jména pro maskota je Míša Řiháková. Dalšími favority byla jména Meme, Basko, Fanouš či Kolbas. BC Geosan se tak stal třetím klubem v Kooperativa NBL, který má svého osobního stylového maskota. Autorka vítězného jména se tak stane součástí basketbalového týmu pro další domácí utkání BC Geosan proti BK Armex Děčín, které se bude konat již tuto sobotu 10. listopadu od 17.45 hodin.

Hledání jména pro medvědího maskota vyvolalo v Kolíně poměrně rozruch. Velkou událostí bylo také setkání se starostou města Kolín Vítem Rakušanem. V současné době chybí Berymu už jen pořádný oficiální dres, který získá právě na sobotním zápase v Geosan Aréně. Dres mu bude předán zástupci klubu a obchodním centrem Futurum.