Nestává se často, aby tým z NBL narazil během jednoho roku víckrát na mužstvo ze zahraničí. Medvědi jsou v tomto ohledu jednou z mála výjimek. Letos již počtvrté změří síly s mužstvem z hlavního města našich jižních sousedů.

Zápasem na vídeňské palubovce otevřou Medvědi odvetnou část základní skupiny AAC. A bude to pro ně v odvetách jediné utkání venku. Na zbývající čtyři se již mohou těšit diváci do GEOSAN arény.

Předchozí tři vzájemná utkání Kolína a Vídně vždy opanoval domácí tým. Medvědi zvítězili dvakrát o dva body, 74:72 ve čtvrtfinále loňského ročníku AAC a 90:88 v letošním prvním utkání základní skupiny, BC GGMT ovládl čtvrtfinálovou odvetu 93:81 a vystavil tím Medvědům stopku do Final 4.

Je tedy na čase tuto bilanci domácích výher změnit. Ale bude to pro Medvědy obtížné. Vídeň letos sice výsledkově nezáří, trenér Hrvoje Radanovič má však velmi zkušený kádr a hráči se dokáží připravit na ty nejdůležitější duely. A především ve svém prostředí Hallmann Dome jsou velice silní.

V rakouské Superlize se Vídeň po devíti odehraných utkáních nachází na 7. místě s bilancí 5 výher a 4 porážek, ale tabulka je velice vyrovnaná. V AAC soupeř Medvědů odehrál pouze čtyři zápasy a dokázal zatím pouze jednou zvítězit.

Jestliže se hráčům Vídně v AAC dosud nedařilo týmově, ve statistikách jednotlivců je to zcela jiná káva. Demarkus Stuckey jr. a Bogič Vujosevič patří mezi nejlepší desítku střelců celé soutěže, Jožo Radoš je mezi elitou na doskoku a Bogič Vujosevič kraluje nahrávačům. Z toho je patrné, že Vídeň má dostatek kvalitních individualit. A pokud najdou společnou týmovou řeč, jsou velmi těžko k poražení.

Medvědi si sice zvedli sebevědomí výhrami v Chorvatsku a Slovinsku, ale Vídeň doma je o poznání těžší soupeř.

Prolomí konečně sérii domácích výher?

(Michal Vlček)