Medvědům se však nedaří pouze v Kooperativa NBL, ale také Českém poháru, který má v letošní sezoně upravenou podobu. Kolín dělí jeden zápas od postupu do Final 8.

V osmifinále mu los přidělil Děčín. V domácím prostředí ho porazil o šestnáct bodů, takže do odvety vstupuje v lepší výchozí pozici. K postupu mezi elitu mu stačí i porážka o patnáct bodů.

Osmifinále se totiž hraje systémem doma – venku. V případě nerozhodného stavu rozhoduje o postupujícím skóre.

"Děčín nesmíme podcenit, v utkání chceme zvítězit, ale zároveň i pošetřit síly nejvytíženějších hráčů. Musíme se koncentrovat zejména na obranu Ondřeje Šišky, který je klíčovým hráčem děčínského týmu," řekl před zápasem kolínský asistent Filip Rytina.

Svěřenci Miroslava Sodomy se s Děčínem v letošní mistrovské sezoně utkali dvakrát. Nedávno v rámci NBL vyhráli na severu Čech přesvědčivě 105:75, před týdnem se radovali z výhry i v prvním duelu osmifinálové série. Budou se radovat i po duelu v Děčíně?

Utkání začíná ve středu v 18 hodin.

Nový formát Českého poháru

Vzhledem k epidemické situaci a přerušení všech amatérských sportovních soutěží už na podzim roku 2020 musel Výbor ČBF schválit nový systém soutěže, do které se zapojují jen profesionální týmy, tedy družstva Kooperativa NBL.

Přímý postup do FINAL 8 si zajistily týmy na 1. – 4. místě loňského pořadí Kooperativa NBL, které bylo určeno podle tabulky po skončení základní části. Jistou účast na závěrečném turnaji Českého poháru tak mají Nymburk, Opava, Svitavy a Pardubice.

Zbylá čtveřice vzejde z osmifinálových duelů, které se hrají ve středu. Ty jsou zatím rozehrány takto:

Kolín – Děčín 92:76

Ústí – USK 76:91

Ostrava – Brno 76:94

Hradec Králové – Olomoucko 102:63