Oba soupeři aktuálně vstřebávají sérii porážek. USK Praha prohrál poslední tři utkání, kdy postupně podlehl Opavě, Pardubicím a v minulém kole padl po boji ve Svitavách. Kolín se musí oklepat ze dvou porážek v řadě. První zaznamenal na hřišti Královských sokolů v Hradci Králové a v sobotu na domácí palubovce nestačil tým trenéra Beneše na ústeckou Slunetu, i když ještě v polovině třetí čtvrtiny vedl o 19 bodů.

V USK po letech znovu hrají prim především cizinci. Tým vede chorvatský trenér Dino Repeša, kterému se podařilo udržet hráčskou osu  pohromadě, když nové smlouvy podepsali Appleby se Stevanovićem, a přidali se k nim centr Proleta a ostrostřelec z perimetru Marić. Tato čtveřice se skládá na téměř 50 bodů na utkání, což je při průměru nastřílených bodů USK Praha - 76,6 na zápas, značná porce. Z českých hráčů se nejvíce prosazuje dvojice Mareš - Sehnal a opomíjet nemůžeme ani další hráče, kteří patří do užší rotace - Křivánek, Petružela a Štěrba.

‍„Po dvou nezdařených zápasech se chceme na Folimance prezentovat v lepším světle. Především na obranné polovině, kde se bude naše pozornost zaměřovat hlavně na cizineckou legii a Michala Mareše. Právě omezení bodové produkce těchto hráčů by nás mohlo nasměrovat k případnému úspěchu,“ podotkl asistent Kolína Filip Rytina.

Utkání v Praze na Folimance začíná v 17.30 hodin.