V Děčíně nastala nová doba, kdy ve výběru trenéra Budínského nalezneme po třech letech s ryze českými hráči i dvě zahraniční tváře a nutno podotknout, že se Válečníkům ze severu zatím tato cesta vyplácí. Posilami zpoza oceánu jsou Klinton Carlson, který zažívá první rok mezi profesionály a Lamb Autrey, který dříve hrával za Jindřichův Hradec a poté odehrál dvě a půl sezóny v dresu Pardubic. Oba patřili ke stěžejním hráčům prvního vzájemného duelu, který se odehrál v kolínské GEOSAN aréně 10. listopadu, když společně zapsali 45 bodů, což byla takřka polovina nastřílených bodů děčínského týmu.

Oproti loňské sezoně již v dresu Válečníků nevídáme stálici a duši tohoto týmu, dlouholetého kapitána Jakuba Houšku, který ukončil aktivní hráčskou kariéru a stal se asistentem trenéra Budínského. Tým ze severu Čech se však stále může spolehnout na pevnou osu českých hráčů. kterými jsou Pomikálek, Grunt, Šiška, Kroutil, Landa, Krakovič a Feštr. Všichni tito jmenovaní se velkou měrou podílí na hře Děčína a v každém utkání se na ně tým může spoléhat.

‍"Čeká nás zajisté velmi náročné a tvrdé utkání na horké děčínské palubovce, kde se žádnému týmu nehraje moc dobře. My jsme se celý týden potýkali se zdravotními problémy našich hráčů, a tak jsem sám zvědavý, v jakém světle se ukážeme, jelikož ani jeden trénink v týdnu neabsolvovalo tréninkovou jednotku více než sedm hráčů. Každopádně i přes veškeré peripetie chceme s Děčínem sehrát kvalitní utkání a pokusit se je v jejich stánku okrást o body," uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

Utkání začíná v 18 hodin.