Naposledy si doma poradili s Opavou. A vítěznou sérii budou chtít nyní prodloužit. Nebudou to mít ale jednoduché, ve středu hrají na palubovce vedoucího Brna.

„Brno je po zásluze v čele ligové tabulky, hraje ve vysokém tempu, navíc značně posílilo pod košem. Nám se teď podařilo zlepšit obranu a doufám, že to v Brně potvrdíme. Pokud budeme hrát se stejnou energií jako v posledních třech zápasech, můžeme uspět,“ uvedl asistent Filip Rytina.

Basket Brno v letošní sezoně obměnilo a omladilo kádr, trenér Lubomír Růžička dává mnoho prostoru mladým talentům z brněnského programu Next Generation. Zahraniční posily Chatman a Culpepper táhnou brněnský tým v útoku spolu s reprezentačním rozehrávačem Půlpánem, Richardem Bálintem a Šimonem Puršlem. Nejnovějšími posilami jsou pak pivoti James Karnik a Endru Davids Šmits.

„Brno jsme v letošní sezoně ještě porazit nedokázali. Věřím, že se to ve středu změní. Naše hra se zlepšila na obou polovinách hřiště. Jelikož se chceme vyhnout předkolu play-off, musíme v každém zápase pomýšlet na výhru,“ řekl pivot Jiří Jelínek.

Utkání začíná v 18 hodin.