Při pohledu na tabulku skupiny A1 nalezneme Medvědy na lichotivém 2. místě, o které se dělí s Opavou, Brno je aktuálně na 5. místě tabulky Kooperativa NBL.

Z utkání Ratboř - Červené Pečky (4:0).
Fotbal ano či ne? Dočkáme se ještě restartu sezony? Trenéři věří v restart


Tým trenéra Lubomíra Růžičky táhnou především výkony členů širšího výběru reprezentace České republiky Viktora Půlpáná, který do Brna v létě přestoupil z Pardubic, Šimona Puršla a Radka Farského. Opomíjet nesmíme ani zaoceánskou posilu Javiona Blakea a bulharského reprezentanta Aleksandra Georgieva.

Mezi další stěžejní hráče Brna patří kapitán Jan Kozina, dvojice podkošových hráčů Jakub Jokl s Jakubem Krakovičem a ostrostřelec z perimetru Zdeněk Nehyba.

Z mladých hráčů září především Richard Bálint, syn trenéra NH Ostrava Petera Bálinta, který se v pouhých 18 letech stává jednou z hlavních ofenzivních zbraní týmu zpod Špilberku. V posledních utkáních se na hřiště dostává i Ondřej Husták a Petr Křivánek, což je mladší bratr kolínského Jana Křivánka. Půjde tedy o velmi pikantní souboj.

 "V Brně chceme určitě vyhrát a navázat na dobré výkony ze zápasů ve skupině A1, ovšem víme, že to pro nás bude velmi těžké utkání, jelikož po týmové karanténě člověk nikdy neví, co očekávat. Naším hlavním úkolem bude zastavit Brnu přechodovou fázi a kontrolovat obranný doskok," uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Kolín má novou posilu

Kolín půjde do souboje s Brnem, s nímž má v letošní sezoně bilanci 1:1,  s novou posilou, tím je 185 vysoký belgický rozehrávač Francis Torreborre. Přichází po sezoně ve druhé rakouské lize, kde zapisoval 23 bodů, 6 asistencí a takřka 7 doskoků na zápas. Minulou sezonu strávil v belgické nejvyšší soutěži v týmu Liege.

”Jsme si vědomi toho, že náš kapitán a ústřední rozehrávač Adam Číž nemůže vydržet v každém zápase 40 minut, a tak jsme angažovali Francise. Jedná se o hráče z Evropy, takže podle našeho názoru nebude problém s jeho zapracováním do týmu. Navíc ví, co se od něho očekává, a chápe svou roli,” pochvaluje si generální manažer a trenér v jedné osobě Miroslav Sodoma. 

“Jsem velice rád za příležitost hrát za Kolín v české nejvyšší soutěži. Vím, že v týmu panuje skvělá týmová chemie a já chci pomoct Kolínu k dalším vítězstvím a v boji o medaile v Kooperativa NBL," řekl nováček Francis Torreborre.

Lyžařka Martina Dubovská.
Sezonu bych nepřerušila. To bych mamku zklamala, řekla k tragédii Dubovská